Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Ocak 2009, Perşembe 18:56

Anlaşma sağlandığına yönelik haberler gerçeği yansıtmıyor!

Türk Eczacıları Birliği Basın Bürosu imzasını taşıyan ve www.teb.org.tr internet adresinden okunabilecek açıklama şöyle:

"Türk Eczacıları Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında devam eden İlaç Temin Protokolü görüşmeleri uzlaşma sağlanamamasından ötürü dün (13.01.2009) itibariyle sona ermişti. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Sami Türkoğlu’na “sorunun bugün çözümlenmesi ve aşılması” için yetki vermesi üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti’ni yeniden görüşmeye davet etmiştir. Bu davet üzerine bugün (14.01.2009) saat 16.30 itibariyle görüşmeler yeniden başlamış olmakla birlikte, birkaç saattir bazı medya organlarında konuyla ilgili “uzlaşmaya varıldığı” yönündeki haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bizler, görüşmelerin devam ettiği şu saatlerde medyaya bu tür gerçeği yansıtmayan açıklamaların yapılmasının, süreci olumsuz etkileyeceği yönünde ciddi endişeler taşıdığımızı belirtmek isteriz.

Bilinmelidir ki, uzlaşmaya varıldığı yönündeki açıklama, TEB ve SGK yetkilileri tarafından ortak yapılacak bir beyanla ve ancak tüm hususlar yerine getirildiği taktirde olacaktır. Tüm basın mensuplarının konuya gereken hassasiyeti göstereceğinden şüphe duymadığımızı belirtiriz.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ
BASIN BÜROSU"
 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
6. Akdeniz Hipertansiyon ve Ateroskleroz Kongresi

Avrupa Hipertansiyon Derneği tarafından onaylanan, Hipertansiyon ve Ateroskleroz Derneği tarafından düzenlenecek olan "Altıncı Akdeniz Hipertansiyon ve Ateroskleroz Kongresi" 24 -...

Kapat