Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Aralık 2013, Çarşamba 10:45

Amerikalı fon Medical Park’taki hisselerini sattı

ABD’li özel sermaye fonu Carlyle’ın Ortadoğu ve Afrika Eşbaşkanı Can Deldağ, hastaneler zinciri Medical Park’taki yüzde 40 hisselerinin Turkven tarafından yönetilen fonlara satışı konusunda anlaştıklarını, Medical Park’ın diğer iki ortağı olan Usta ve Sancak gruplarının da hisse satışı ile şirketin çoğunluk hisselerinin Turkven’e geçeceğini söyledi.

Deldağ, düzenlediği telekonferansta gazetecilere yaptığı açıklamada, “Medical Park’ın satışı konusunda anlaşma imzaladık, şirketin çoğunluk hissesi Turkven’in yatırım danışmanlığını yaptığı fonlara satılacak. Carlyle yüzde 40 hissesinin tamamını satıyor, ortaklarımız Usta ve Sancak grupları da kendi hisselerinin bir kısmını satıyorlar, böylece şirketin çoğunluk hissesi el değiştirmiş oluyor” dedi.

18 hastanesi var
Satış öncesinde Medical Park’ta Usta ve Sancak gruplarının da yüzde 30’ar hissesi bulunuyordu. Satış fiyatını ve el değiştiren hisse miktarını açıklamayacaklarını belirten Deldağ, en kısa zamanda Rekabet Kurulu’na başvuru yapacaklarını söyledi. Medical Park’a dört yıl önce yatırım yaptıklarını hatırlatan Deldağ, bu süre zarfında hastane alanının iki katına ulaştığını, hastane sayısının 13’ten 18’e çıktığını, çalışan sayısının da 11 bine geldiğini kaydetti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Cerraha, “karaciğere ismini damgaladı” iddiası

İngiltere'de bir hastanede çalışan bir doktor, kendi isminin ve soy isminin baş harflerini ameliyat ettiği hastanın karaciğerine "dağladığı" yönünde iddialar...

Kapat