Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Mayıs 2011, Perşembe 20:09

Alvimedica “İhracatın Yıldızları” yarışmasında ödüle layık görüldü

Türkiye’nin ilk ve tek anjiyoplasti balon, kateter ve kalp stenti üreticisi Alvimedica, "İhracatın Yıldızları – İhracatı Teşvik Ödülleri" yarışmasında 15 adayın yer aldığı "Kreatif Ürün" kategorisinde 3. oldu. Alvimedica CEO’su Cem F. Bozkurt, The Marmara Oteli’nde düzenlenen törenle ödülü DHL Müşteri Hizmetleri Direktörü Nil Keskin Keleş’ten aldı.

Dünya gazetesinin DHL işbirliği ve Akbank’ın ana sponsorluğunda 2002 yılından bu yana Türkiye’deki ihracatın geliştirilmesi amacıyla düzenlediği yarışmaya bu sene 450 firma katılırken, 18 firma da belirlenen dört kategoride dereceye girdi, beş firma da özel ödüle layık görüldü.

Alvimedica CEO Cem BozkurtSağlık alanında tek ödül alan firma olan Alvimedica, üretiminin tamamını 2009’un Şubat ayında Çatalca’daki İstanbul Trakya Sanayi Serbest Bölgesi’nde kurduğu fabrikasında yapıyor. Tüm ürünleri Türk Patent Enstitüsü’nden tescilli olan Alvimedica’da aynı zamanda, ürünlerin tamamı için CE belgelendirmesi yapılıyor. Üretim kapasitesini sürekli olarak artıran firma, yakın bir tarihte ihracata başlamış olmasına rağmen şu an itibariyle üretiminin yüzde 40’ını 20 ülkeye satıyor ve bu sayının daha da artmasını planlıyor.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, bu tür ödüllerin kendileri için moral verici olduğunu ve hedeflerini büyüttüğünü ifade etti. Yeni ofisleri ve şirketleri ile çalışmalarına hız verdiklerini belirten Bozkurt, Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. ile Kabataş’ta kurulan yeni ofiste, Ar-Ge çalışmalarını güçlendirmek ve sağlık sektörüne daima yenilikçi ürünler sunmak amacıyla 2011 yılında kurduğu Alvimedica Vascular Research B.V. ile de Hollanda Delft şehrinde faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini vurguladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA kalça implantı üreticilerinden implantasyon sonrası araştırmalar yapmalarını istiyor

FDA, yüksek erken safha başarısızlık oranı görülen ve bazı hastalarda ciddi sağlık problemlerine neden olabilen, metal-metal kalça implantları üreticilerden post-marketing...

Kapat