Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mayıs 2011, Perşembe 17:28

Altı Nokta Körler Derneği, Jotun Boya birlikte çok renkli ve nitelikli bir projeye imza attı

Altı Nokta Körler Derneği ve Jotun Boya, birlikte çok renkli ve nitelikli bir projeye imza atarak görme engellilerin cep telefonlarına yüklenecek bir uygulamayla renkleri ayırt edebilmelerini sağlayan ve hayatlarını kolaylaştıran kampanyayı dün hayata geçirdiler.

Bir basın toplantısıyla tanıtılan proje çerçevesinde dikkat çekici bir video sosyal paylaşım sitelerinde gösteriliyor. ‘www.renklerherkesicindir.com‘ isimli internet sitesinde yer alan olan bu video her izlendiğinde Altı Nokta Körler Derneği bir görme engelli vatandaşımıza daha bu uygulamayı ücretsiz veriyor. Ülkemizde tam 700 bin görme engelli birey bulunuyor. Bu bireylerin neredeyse 500 binden fazlası sonradan görme yeteneğini yitiren yani önceden renkleri bilen kişiler. Görme engelli kişiler için renkleri ayırt edebilen bazı cihazlar üretilmiş olsa da çok pahalılar ve günlük hayatlarında onlara renkleri ayırt ettirebilecek ve ekonomik olan bir uygulama bulunmuyor. Jotun Boya sponsorluğunda Altı Nokta Körler Derneği, görme engelli vatandaşlara ücretsiz olarak bu uygulamayı vererek görme engellilerin hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyor.

Jotun Boya’nın Türkiye Pazarlama Direktörü, İsmet Uçarlı “Renkler Herkes İçindir” projesi için: “Görme engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarına tekrar dikkat çekmek istedik.” diyor ve ekliyor: “Renkler Herkes İçindir projesi ile görme engellilerin hayatlarına renk katabildiğimiz ve onların gören birisine olan bağımlılığını bir nebze olsun azaltabildiğimiz için çok mutluyuz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Biyogüvenlik Kanunu yürürlüğe girdi

Yürürlüğe giren Biyogüvenlik Kanunu hükümleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı tarafından ithal izin işlemleri yürütülen enteral beslenme ürünleri, özel tıbbi amaçlı diyet...

Kapat