Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ekim 2013, Salı 14:05

Aile Hekimleri için ufakbirara!

Aile hekimlerinin teşhisten tedaviye, hukuktan kendi alanlarında merak ettiklerine kadar tüm sorularına, her an her yerden erişerek uzman danışmanlar aracılığıyla cevap bulabilecekleri bir platform olan ufakbirara.com, aile hekimlerinin hizmetine girdi. Pfizer Türkiye tarafından hayata geçirilen portal, ülke çapındaki aile hekimlerini dijital dünyada Pfizer ile buluşturacak.

Hastaların hekimle ilk karşılaşma noktası olan aile hekimleri, hastalıklardan korunma ve erken tanıdan, aile dinamikleri ve hasta ilişkilerine kadar her alanda birer danışman rolü üstleniyor. Yoğun iş yükü ve temposuyla karşı karşıya kalan hekimlerin hem mola verebilecekleri, hem de mesleki yaşamlarına dair sorularına cevap bulabilecekleri bir platforma duydukları ihtiyaçtan yola çıkan ufakbirara.com, hekimlerin yararlanması için hizmet vermeye başladı.

Ufakbirara.com, teşhis, tedavi, hastalık takibi gibi farklı alanlarda medikal eğitim içeriklerini ve pratik bilgileri aile hekimlerinin erişimine sunuyor. Aile hekimleri, alzheimer, depresyon, dislipidemi, hipertansiyon, irritabl bağırsak sendromu, migren, nöropatik ağrı, aşırı aktif mesane, sigara bırakma, kronik ağrı ve benzeri konulardaki en güncel medikal bilgileri, deneyimleriyle alanlarında yol gösterici rol oynayan fikir liderlerinden her an her yerde dinleyebilecekler.

Hekimler, hasta hakları, hasta-hekim ilişkileri, aile sağlığı merkezlerinin yönetimi, sağlık sistemi, mevzuat, adli tıp, hukuk sistemi, aile hekimliği sistemi ve benzeri konularla ilgili içerikleri takip edip; gezi, fotoğraf, kültür-sanat ve sinema gibi farklı alanlarda güncel bilgilere ulaşabilecekler.

Ufakbirara.com, medikal, mesleki ve sosyal içeriklerinin yanı sıra, hekimlerin hukuki ve mesleki konularda alanlarında uzman kişilere sorularını birebir yönelterek danışmanlık hizmeti alabilecekleri ‘Avukata Danışın’ ve ‘Aile Hekimi Uzmanına Danışın’ bölümleri ile aile hekimlerine günlük yaşamlarında destek olmayı hedefliyor.

Pfizer Türkiye Çok Kanallı Pazarlama MüdürüTuğhan Demirbilek ufakbirara.com’u şöyle anlatıyor: “Sağlık sisteminin birinci ve en önemli basamaklarından birini oluşturan aile hekimleri, gün içinde oldukça yoğun bir tempo içerisinde kaliteden ödün vermeden, daha çok hastaya hizmet verebilmek için zamanla yarışıyorlar. Bu yoğunluk içerisinde, çoğu zaman mesleki gelişimleri adına uzmanlık alanlarındaki literatürü takip etmeye, meslek hukuku ve sağlık sistemiyle ilgili merak ettiklerini araştırmaya ve hobilerine zaman ayıramayabiliyorlar. Biz bu hizmetlerin hepsini ufakbirara.com’da bir araya toplayarak aile hekimlerimizin hizmetine sunuyoruz. Sitemizin en büyük avantajı, hekimlerimizin hukuki ve mesleki konulardaki tüm sorularına birebir cevap alabilecekleri ‘Avukata Danışın’ ve ‘Aile Hekimi Uzmanına Danışın’ bölümleri. Bu danışmanlık hizmeti sayesinde hekimlerimiz, aile hekimliği ve aile hekimliği hukukuna dair tüm sorularına en doğru yanıtı en kısa sürede alabilecekler. Ufakbirara.com’un tüm hekimlerimize yararlı olmasını diliyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Roche, 2012 Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu yayınladı

Roche,  2012 Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu yayınladı. Rapor, dünya çapında kabul gören GRI (Global Reporting Initiative – Küresel Raporlama Girişimi) tarafından...

Kapat