Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Şubat 2014, Perşembe 13:52

ACUVUE Eye Health Advisor Uluslararası Bilimsel Sempozyumu başlıyor

İlk olarak 2007 yılında Moskova’da başlatılan ve sonrasında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenmeye devam eden “ACUVUE Eye Health Advisor Uluslararası Bilimsel Sempozyumu” Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl Mayıs ayında İzmir’de gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı birçok uzmanın konuk olduğu sempozyum, bu yıl 8-9 Mart tarihlerinde Ankara JW Marriott Otel’de düzenleniyor.

Önceliği göz sağlığının korunması ve göz kusurlarının uygun bir şekilde düzeltilmesi olan Johnson & Johnson Vision Care, bu öncelikler doğrultusunda gerçekleşen “ACUVUE Eye Health Advisor Uluslararası Bilimsel Sempozyumu” bu yıl da kontaktoloji alanında yurtiçinden ve yurtdışından gelen, alanında uzman bir çok seçkin bilim insanını biraraya getirecek.

Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük ve en önemli bilimsel toplantıları arasında sayılan  “ACUVUE Eye Health Advisor Uluslararası Bilimsel Sempozyumu” göz sağlığı uzmanlarının bilgilerini artırma ve deneyimlerini zenginleştirme olanağı sağlayarak kontaktoloji uygulamalarının gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

8 – 9 Mart 2014’te Ankara JW Marriott Hotel’de  gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek  olan “2. Acuvue Eye Health Advisor Uuslararası Bilimsel Sempozyumu”nda ele alınacak konulardan bazıları şöyle:

  • Kontakt lens konforunun temel özellikleri ve ıslanabilirlik
  • Solüsyon ve kontakt lens uyumluluğu,
  • Kontakt lens intoleransı-farklı tanı ve tedavi seçeneklerinin yönetimi, uygun kontakt lens seçimi ve uygulaması, doğru temel eğri ve kontakt lens uygulamasının ipuçları,
  • Düşük dereceli astigmatlılarla doğru iletişim ve lens uygulamaları, UV radyasyonu ve göz hastalıkları ile UV korumalı kontakt lensler
  • Günlük kullan-at kontakt lensler, korneanın kontakt lense bağlı hipoksiye olan tepkisi,
  • Kırma kusurlarını düzeltmede kontakt lensler/gençler ve aileleriyle olan iletişim
  •  Kontakt lense bağlı komplikasyonlar ve mikrobiyal keratitler
  • Kuru göz tedavisi

“2. ACUVUE® Eye Health Advisor® Uluslararası Bilimsel Sempozyumu”na bu yıl  Noel  Brennan (Amerika),  Lyndan Jones (Kanada), Roger Buckley (İngiltere), Christina Grupcheva (Bulgaristan), Emrullah Taşındı, Ömür Gündüz, Stefan Löfgren (İsveç), Nazan Erda, Cem Küçükerdönmez, Meltem Yağmur, Ahmet T. Özmen ve İzzet Can gibi alanında uzman isimler konuşmacı olarak katılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupalılar Türk sağlık sistemine hayran

Sağlıkta son yıllardaki büyük değişim ve dönüşüm, Avrupa'nın ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sağlıkçıların ilgisini Türkiye'ye çekti. Dünyanın çeşitli ülkelerinden İzmir'e gelen...

Kapat