Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Actavis İlaç 23 Temmuz 2013, Salı 10:01

Actavis’e yeni stratejik planlama ve iş geliştirme direktörü

Temmuz 2013 itibariyle Actavis Türkiye Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak atanan Nilüfer Adoran, Actavis Türkiye’nin tüm stratejik planlama ve iş geliştirme yönetiminden sorumlu olacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Nilüfer Adoran, ilaç sektöründeki kariyerine 2002-2003 yılları arasında Merck Sharp & Dohme’da başladı. Ardından farklı sektörlerde iş geliştirme alanlarında çalışan Adoran, 2006 yılında Merck Sharp & Dohme’da Ürün Müdürü ve Satış Temsilcisi olarak görev aldı ve Actavis Türkiye’ye katılmadan önce sırasıyla Yeni Ürünler ve İş Geliştime Uzmanı, İş Geliştirme Müdürü ve İş Geliştirme Ülke Lideri pozisyonlarında çalıştı.

Nilüfer Adoran, Sabancı Üniversitesi’nde MBA ve Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği alanında master programlarını tamamladı.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilimadamları, iki büyük virüs keşfetti

Bilim adamları, Pandoravirus salinus'un Şili sahillerinde, Pandoravirus dulcis'in ise Avustralya'daki bir tatlı su gölünde keşfedildiğini belirtti. Pandoravirüslerin 2 bin 500...

Kapat