Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Ekim 2011, Salı 16:03

Actavis Türkiye’den uluslararası atama

Actavis Türkiye ve Doğu Avrupa IK Direktörü Goncagül İçören, Avrupa Bölgesi İK’dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı. İçören, şirketin İsviçre’deki genel merkezinde yönetim ekibine katılarak görevine başladı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Goncagül İçören, çalışma hayatına PwC’de başladı. İK alanında 13 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan İçören, Pharmacia ve Pfizer’de üst düzey İK yöneticiliği görevlerinde bulundu.

2009 yılında Actavis’e katılan Goncagül İçören, Actavis Türkiye’nin yeniden yapılanma sürecini, İK yönetim ve süreç stratejilerini belirleyerek başarıyla yönetti. Türkiye’de hazırlanan ve Actavis’in içinde yer aldığı ülkelerde de uygulanması kararlaştırılan projeleri tasarlayan İçören, Nisan 2011 itibariyle Actavis Türkiye ve Doğu Avrupa İK Direktörü olarak atanarak bölgesel İK yönetim ve süreçlerinin yanı sıra, kurduğu yeni İK sisteminin uluslarası uygulamasından sorumlu oldu.

Eylül 2011’de şirketin İsviçre’deki genel merkezinde görev almak üzere Avrupa Bölgesi İK’dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Goncagül İçören, Actavis’in Avrupa bölgesindeki tüm ticaret ve üretim bölümlerinin İnsan Kaynakları süreçlerinden sorumlu olacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, ilk kez bir diyabet ve kolesterol kombinasyon tedavisine onay verdi

MSD tarafından geliştirilen ve Tip 2 diyabet ile yüksek LDL kolesterol tedavisini bir arada sunan kombinasyon terapisi Juvisync (sitagliptin ve...

Kapat