Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Şubat 2012, Çarşamba 14:08

Actavis, psikiyatri alanında bireysel gelişim seminerlerine başladı

Merkezi sinir sistemi alanında geliştirdiği ürünlerle yenilikçi tedavi çözümleri sunan Actavis, “Panik Bozuklukta Bilişsel Davranışçı Tedavi” seminerlerine başladı. Toplantıda konuşan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur, etkinliği ispatlanmış ve kanıta dayalı bir psikoterapi yöntemi olan “Bilimsel Davranışçı Tedavi”nin, hastalara yansıyan olumlu etkilerine dikkat çekerek, bu yöntemin İngiltere gibi konunun öncü ülkelerinde büyük bütçelerin ayrıldığı bir tedavi alanı olduğunu söyledi.

Bilişsel Davranışçı Terapilerin internet üzerinden etkin şekilde uygulanabilmesinin, terapist ile yüz yüze görüşme imkanı olmayan kişiler için uygun olacağını ifade eden Prof. Dr. Sungur, bu seçeneğin son yılların popüler konusu “koçluk” için de daha bilimsel bir çerçeve sunduğunun altını çizdi.

Actavis Pazarlama ve Satış Müdürü Meral Dokur, İstanbul’da düzenlenen ilk toplantının ardından ikinci toplantılarını 16 Mart 2012’de Trabzon’da gerçekleştireceklerini belirtti ve konunun sağlık sektöründeki tüm paydaşlara sağlayacağı olumlu etkiler açısından oldukça değerli olduğunu söyledi. Psikiyatri alanında değer yaratacak etkinliklere devam edeceklerini açıklayan Dokur, bireysel gelişimi temel alan eğitimleri Türkiye geneline yayarak desteklerini sürekli kılmayı hedeflediklerini belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sandoz, Türkiye’de ilk biyobenzer ürününü kullanıma sundu

Dünyada 2005 yılından bu yana 30'un üzerinde ülkede pazara sunulan ve 13.000'in üzerinde hastanın tedavisinde kullanılan Omnitrope® artık Türkiye'de de...

Kapat