Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Aralık 2011, Çarşamba 13:16

Actavis, Pharmapack International’ı satın aldı

PharmaPack International, 30 yıldır ürün ve ülke ihtiyaçlarına uygun ambalaj hizmetleri sunuyor.

1983 yılında Hollanda’da kurulan, efektif üretim süreçleri, mükemmel fiyat, kalite ve zamanlama performansıyla Avrupa’nın en büyük ilaç ambalajı şirketlerinden biri olan PharmaPack International, sürdürülen anlaşmalarının tamamlanmasıyla Actavis Group bünyesine dâhil oldu. Uzun zamandır PharmaPack International ile ilgilendiklerini belirten Actavis CEO’su Claudio Albrecht, satın alımın ardından Actavis’in ihale ağırlıklı pazarlarda daha esnek bir yapıya kavuşacağını ve daha küçük pazarlar için minimum miktarlarda sipariş olanağına kavuşacaklarını açıkladı.

PharmaPack International’ın Actavis bünyesindeki en önemli görevlerden bazıları, şirketin Hindistan’daki üretim merkezindeki ilaçların paketlenmesi ve lojistik maliyetlerin düşürülmesine yapacağı katkı olarak belirtiliyor. PharmaPack International’ın, Actavis Group’un maliyet rekabetini artırarak sermayesine olumlu katkıda bulunması hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Aile hekimlerine yarı-zamanlı uzmanlık geliyor

Sağlık Bakanlığı, teşkilatın yapısını düzenleyen 2 Kasım tarihli KHK aile hekimlerinin uzaktan ya da yarı zamanlı eğitimle uzman olabilmesinin yolunu...

Kapat