Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Haziran 2014, Cuma 15:44

Abdi İbrahim’e yeni global satınalma direktörü atandı

Abdi İbrahim’in Global Satınalma ve Tedarik Yönetimi Direktörlüğü görevine Güven Karataşlı getirildi.2 Haziran itibariyle görevine başlayan KARATAŞLI, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi yüksek lisans eğitimi almıştır.

Abdi İbrahim’in yeni Global Satınalma ve Tedarik Yönetimi Direktörü Güven KARATAŞLI iş hayatına, 1989 yılında Satış Uzmanı olarak başlamış olup, kariyerine Henkel’de Satınalma Yöneticisi olarak devam etmiştir. 2000 yılında Bayer’de yer aldığı Satınalma ve İthalat/İhracat Müdürü göreviyle ilaç sektörüne adım atan KARATAŞLI, 2006-2011 yılları arasında Sandoz İlaç’ta Orta Doğu, Türkiye ve Güney Afrika Bölgesi’nin Satınalma Direktörü olarak görev yapmış olup 2011-2013 yılları arasında Novartis Çin’de Tedarik Zinciri Operasyonları Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. 2013 Temmuz ayından bu yana ise Almanya’da Sandoz International bünyesinde Etken Madde ve Kimyasallardan sorumlu Tedarik ve Satınalma Direktörlüğü görevini üstlenmiştir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Serbest eczaneler biyo-eşdeğer ikamesi yapabilecek

Fransa’da yeni yasal düzenleme, serbest eczacılarım hastaya reçetede yazılan ilacın biyo-eşdeğerini  verebilmesine olanak tanıyacak. Bu uygulamanın Avrupa’da bir ilk olacağı...

Kapat