Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Şubat 2012, Pazartesi 20:46

Abdi İbrahim’de önemli görev değişimi

Türk ilaç sektörünün köklü ve lider şirketi Abdi İbrahim, 100. yılında, sürdürülebilir liderlik ve global oyuncu olma hedeflerini içeren Vizyon 2021 Stratejisi kapsamında uluslararası pazarlarda büyüme vizyonuyla yapılanmasını sürdürüyor.

Bu hedefler doğrultusunda 2009 yılından bu yana Abdi İbrahim’de Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan ve önemli başarılara imza atan Dr. Cüneyt Gedikli, 01.02.2012 tarihi itibariyle Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Genel Müdür olarak atandı. Dr. Gedikli bu görevinin yanı sıra Sağlık Ürünleri Direktörlüğü ve Abdi İbrahim’in 2011 yılında kurmuş olduğu Reformed isimli şirketten de sorumlu olacak.

Abdi İbrahim Genel Müdürü Dr. Okan ÖncelDr. Cüneyt Gedikli’nin Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Genel Müdür olarak atanmasının ardından, ilaç sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyime sahip bulunan Dr. Okan Öncel de, 01.02.2012 tarihi itibariyle Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür olarak göreve başladı.

Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, yurt içindeki başarılarıyla yetinmeyen Abdi İbrahim’in uluslararası pazarlarda büyümesini devam ettirdiğini belirterek şunları söyledi:

“2011 sonu itibariyle uluslararası pazarlardaki toplam ruhsat sayımızı 250’ye, farklı ülkelerde yerleşik çalışan kadromuzu ise 200’ün üzerine çıkardık. 4 ana bölgeye odaklanarak, 20’den fazla ülkeye ihracat yapar konuma geldik. Bizi geleceğe taşıyacak Vizyon 2021 Stratejimiz doğrultusunda, sürdürülebilir liderlik ve global oyuncu olmayı hedefliyoruz. Bu amaca yönelik olarak 2009’da uluslararası faaliyetlerimizi, merkezi Londra’da bulunan ayrı bir Genel Müdürlük çatısı altında toplamıştık. Şimdi bu yapının sorumluluğunu, değerli çalışma arkadaşım Dr. Cüneyt Gedikli’ye emanet ediyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor, Abdi İbrahim’i hedeflerine yaklaştıracak önemli adımlar atacağına inanıyorum.”

Dr. Cüneyt Gedikli hakkında

1962 doğumlu Dr. Cüneyt Gedikli, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü, İşletme Sertifika programını tamamladı. İki yıl hekimlik kariyeri sonrasında profesyonel iş yaşamına Santa Farma İlaç San A.Ş.’de Medikal Danışman ve Eğitim Müdürü olarak devam eden Dr. Cüneyt Gedikli; aynı şirkette sırasıyla Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü, Stratejik Pazarlama Müdürü, Tanıtım ve Pazarlama Müdürü, Pazarlama Direktörü olarak satış ve pazarlamanın çeşitli kademelerinde sorumluluk üstlendi. Dr. Cüneyt Gedikli, 2009 yılı Ağustos ayından bu yana Abdi İbrahim’de Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktaydı.

Dr. Okan Öncel hakkında

1967 yılında doğan Dr. Okan Öncel, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. İş hayatına 1992 yılında Front Gıda’da başlayan Öncel,1994-1996 yıllarında Afyon Askeri Hastanesi’nde Askeri Doktor olarak çalıştı. 1996’da Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak çalışmaya başlayan Öncel, 1998 yılında Grup Marka Müdürü, 1999-2004 yılları arasında İş Birimi Müdürü, 2004 yılından günümüze ise Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Dr. Okan Öncel ileri seviyede İngilizce biliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı bir ürünün bir partisine geri çekme işlemi uyguladı

İlaç ve Eczacılık genel Müdürlüğü (İEGM), resmi internet sitesinde yayınladığı duyuru ile "Hydryllin Öksürük Şurubu" adlı ürünün bir partisine geri...

Kapat