Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Mayıs 2013, Salı 15:52

Abdi İbrahim, sağlıklı yaşam için seferber

Abdi İbrahim, Hayata Artı Değer projesi ile sosyal medya üzerinden  geniş kitleleri sağlıklı yaşamın unsurları konusunda bilgilendirirken; sağlıklı beslenme, düzenli uyku, egzersiz konularında toplum genelinde farkındalık yaratarak yeni nesilleri sağlıklı yaşam için bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Abdi İbrahim, digital mecralarda hayata geçirdiği hayata artı değer konsepti kapsamında sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, doktora giderken unutmamamız gerekenler gibi başlıklar altında Facebook ve Twitter üzerinden bilinçlendirici içerikleri takipçileriyle paylaşıyor.

Sağlıklı yaşamın temel kuralı dengeli ve düzenli beslenmektir başlığı altında doğru beslenme için yemeklerin pişirilmesinde ızgara, fırınlama, buğulama, haşlama gibi yöntemlerin tercih edilmesi ve lif içeriği yüksek posalı gıdaların tüketimi öneriliyor. Sağlıklı bir yaşam için meyve ve sebzelerin iyice yıkandıktan sonra mümkünse kabuklarıyla çiğ olarak tüketilmesi, dengeli beslenme için porsiyonların küçültülmesi ve öğünlerde aşırıya kaçılmaması gibi öneri ve uyarılara da yer veriliyor.

Abdi İbrahim, hayata artı değer ile sağlıklı yaşam için öneri ve uyarıları çerçevesinde düzenli egzersiz, vücut ve yaşam ritminizi düzenler başlığı altında ise düzenli egzersiz yapmanın önemine dikkat çekiyor. Düzenli egzersizin kas ve eklem gücünü artırarak bedensel esnekliği sağladığı, kalp-damar sistemini güçlendirerek fiziksel dayanıklılığı artırdığı hatırlatılırken, düzenli egzersizin ruh sağlığına da iyi geldiği, gerilimi azaltarak zinde olmayı sağladığı belirtiliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bayer, Steigerwald’ı satın aldı

Alman ilaç firması Bayer, sadece bitkisel ilaçlar konusunda uzmanlaşmış olan “Steigerwald Arzneimittelwerk”nin hisselerinin %100’nu satın aldığını geçtiğimiz Perşembe günü imzalanan...

Kapat