Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Eylül 2011, Pazartesi 16:57

Abdi İbrahim BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu yayımladı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan öncülüğünde 2000 yılında hayata geçirilen Birleşmiş Milletler Küresel Sözleşmesi’ni kabul eden firmalardan biri olan Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, çalışmalarını bu rapor doğrultusunda günümüz küreselleşme olgusunu sürdürülebilirlik ve kalkınma çerçevesinde yönlendirerek, ortak hedef ve stratejiler oluşturuyor.

Firma tarafından yapılan basın duyurusunda, kurumsal vatandaşlık misyonunu temel iş yapış biçimi olarak kabul eden Abdi İbrahim’in, insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ana başlıklarında global düzeyde kabul gören 10 ilkeyi kapsayan ve en son 2004 yılında yolsuzlukla mücadele ilkesi eklenen sözleşmeyi, sürdürülebilirlik politikaları kapsamında başarıyla uyguladığı belirtildi.

Duyuruda, içeriği şirketin tanıtımı ve Başkan Nezih Barut’un beyanıyla başlayan raporda Abdi İbrahim’in 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ışığında hayata geçirdiği faaliyet ve performansların şeffaf bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunulduğu dile getirildi.

Abdi İbrahim’in vizyonun, misyonun, sahip olduğu değerlerin ve faaliyetlerinin 2010 yılı özeti olan rapora şirketin web sitesi üzerinden (PDF: ~1,2 MB) ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA panelinden bisfosfonatların kullanımlarının kısıtlanması yönünde bir görüş çıkmadı

FDA'in Reprodüktif Sağlık İlaçları Danışma Kurulu ile İlaç Güvenliği ve Risk Yönetimi Danışma Kurulu'nun gerçekleştirdiği panelden bisfosfonatlar için katı bir...

Kapat