Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mayıs 2010, Çarşamba 17:23

Abbott, Fortune dergisine göre ilaç sektöründe en beğenilen şirket

 

Fortune Dergisi, 2010 yılı için oluşturduğu yıllık sıralamada Abbott’u dünyanın en beğenilen ilaç şirketi olarak belirledi.
Abbott geçtiğimiz yedi yıl boyunca kendi sektöründeki firmalar arasında en yüksek itibara sahip olmak için yarıştığı bu listede düzenli olarak yükselmişti (2008 yılında 4’üncü, geçen yıl 3’üncü).
 
Fortune Dergisi’nin En Beğenilen Şirketler listesi, 55 farklı sektörde yer alan Fortune 1000 ve Global 500 şirketlerinin tepe yöneticileri, müdürleri ve sektör analiz uzmanlarıyla yapılan anketlerin değerlendirilmesi sonucunda oluşturuluyor. Bu liste dünyanın en prestijli kurumsal itibar sıralamalarından biri olarak genel kabul görüyor.

Listede şirketler dokuz ayrı kriter bakımından puanlanıyor: İnovasyon, yeteneği elde tutma, şirket varlıklarının akılcı kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, mali sağlamlık, uzun süreli yatırım değeri, ürün kalitesi, global etkinlik.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hipertansiyon TIR’ı üçüncü kez yollarda

"Türkiye'nin Tansiyonunu Ölçüyoruz" kampanyası bu yıl 11-17 Mayıs'ta düzenlenecek. Prof. Dr. Şükrü Sindel: "Hipertansiyon gizli bir katil. 2025 yılında hipertansiyonlu...

Kapat