Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Ekim 2011, Çarşamba 14:40

27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi 27-30 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek

Türk Kardiyoloji Derneği’nin (TKD) ev sahipliğinde bu yıl “Kalbiniz Kıtaların Buluştuğu Yerde Atsın” sloganıyla 27. kez düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük tıp kongresi Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 27-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

Kongrede “Sempozyumlar”, “Karşıt Görüş” ve “Nasıl Yapalım” oturumları ile kalp-damar hastalıklarıyla ilgili son gelişmeler tartışılacak. TKD ayrıca, “Günlük Uygulamada Kardiyoloji” oturumlarının, geçen yıl ilk kez eklenen ve büyük ilgi gören “Pratik Kardiyoloji” başlığı altında tüm kardiyoloji pratiğini kapsayacak şekilde genişletildiğini belirtti.

TKD tarafından yapılan basın duyurusunda, kardiyoloji alanında son tedavi yöntemleri ve teknolojilerin paylaşılacağı kongreye TKD’nin bilimsel olmayan, “sözde bitkisel tedavi” yöntemlerine karşı açtığı savaşın damgasını vuracağı belirtiliyor.

Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC) ve American College of Cardiology (ACC)’den çok sayıda seçkin yabancı konuşmacının yer alacağı bilimsel program içinde ESC, Almanya Kardiyoloji Derneği ve Bosna Hersek Kardiyoloji Derneği ile ortak oturumların gerçekleştirileceği kongre hakkında detaylı bilgiye TKD internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yavuz Yüceyurt, Avis İlaç’a Ruhsatlandırma Müdürü olarak atandı

İlaç sektöründe ruhsatlandırma konusunda uzun yıllar hizmet veren Yavuz Yüceyurt, Avis İlaç'ta Ruhsatlandırma Müdürü olarak göreve başladı.

Kapat