Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20. Ulusal Kanser Kongresi Antalya'da 22 Ocak 2013, Salı 10:13

20. Ulusal Kanser Kongresi Antalya’da

İlki 1975 yılında gerçekleştirilen Ulusal Kanser Kongresi’nin 20.’si Türk Pediatrik Onkoloji Grubu, Türk Tıbbi Onkoloji ve Türk Radyasyon Onkolojisi derneklerinin birlikteliği ile 19-23 Nisan 2013 tarihleri arasında Susesi Otel Antalya’da gerçekleştirilecek.

20. Ulusal Kanser Kongresi Başkanı Prof. Dr. M. Tezer Kutluk, Küresel düzeyde her yıl 12 milyondan fazla insanın kanser olduğu bir dönemde, kansere karşı birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yapıyor. Prof. Dr. Kutluk kongreye ilişkin düşüncelerini şöyle ifade ediyor;

“2011 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kanseri de içerecek şekilde, bulaşıcı olmayan hastalıkları gündemine aldı ve 200’e yakın ülkenin temsilcilerinin katılımı ile Dünya’nın kanserle mücadelede yapması gereken eylemler konuşuldu. Bu açıdan önümüzdeki yıllarda kanserle savaşta önemli gelişmeler yaşanacak. Ulusal kanser kongreleri ülkemizde son gelişmelerin konuşulması, tartışılması için önemli bir fırsat oluşturuyor.”

20. Ulusal Kanser Kongresi Başkanı Prof. Dr. M. Tezer KutlukYoğun bilimsel kurul çalışmalarının ardından, kanser konusundaki genel ve güncel konuların alanında uzman ulusal ve uluslararası konukları ile en etkili şekilde konuşulmasının planlandığını belirten Prof. Dr. Kutluk şöyle devam ediyor:

“Kongre, giderek ilerleyeceğine inandığımız hedefe yönelik tedavilerin önem kazandığı bu dönemde, tedavi seçeneklerinin karşıt görüşler de dikkate alınarak tartışılacağı bir platform oluşturulacak. Ülkemizdeki kanser alanında yaşanan gelişmelerin de paylaşılacağı bu bilimsel şölenin en verimli şekilde gerçekleştirilmesi için siz değerli meslektaşlarımızı 20. Ulusal Kanser Kongresi’ne davet etmekten onur duyuyoruz.”

Başkanlığını Prof. Dr. M. Tezer Kutluk, Eş Başkanlıklarını ise Prof. Dr. Emin Darendeliler ve Prof. Dr. Şuayib Yalçın’ın yaptığı Kongre ile ilgili detaylı bilgiye kongrenin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilim İlaç'a yeni Kıdemli Ürün Müdürü
Bilim İlaç’a yeni Kıdemli Ürün Müdürü

2003 yılından beridir Bilim İlaç'ta farklı pozisyonlarda görev yapan Doğuş Kurt, firmanın Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde yer alan Solunum Ekibi'nde Kıdemli...

Kapat