Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Ocak 2010, Pazartesi 16:48

Üreme sağlığına uluslararası yaklaşım

Türkiye’de ilk kez tüp bebek gibi yardımcı üreme uygulamaları, kadın hastalıkları, doğum, kısırlık tanı ve tedavisi uluslararası düzeye taşınıyor. Alman Hastanesi ve Universal Sağlık Grubu’nda 1 Ocak itibariyle uygulamayan konulan sistemi basına tanıtan Universal Hospitals Group Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Ofluoğlu, yeni yapılanmanın sağlayacağı avantajlar üzerine bilgi verdi.

Uluslararası arenada bu alanın uzmanı kişi ve ekiplerden bilgi ve teknoloji desteği alınacağını belirten Oflazoğlu, “Ülke çapında çağdaş, koordineli, kaliteli, merkezden desteklenen sağlık hizmeti verilecektir. Konularında isim sahibi kadın doğum hekimlerinin sistem içinde hizmete katkıda bulunmasını sağlayacak bir hizmet ağı oluşturulacaktır. Sistem aynı bilgi ve alt yapıyı uygulamayı isteyen meslektaşlarımızla bilgi, birikim ve alt yapısını da paylaşacaktır” diye konuştu. 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sistemik hastalıklarda nöro-oftalmolojik bulgular

Öykü alma işlemi, tanı koyma aşamasındaki en önemli basamaktır. Şikâyetin özellikleri, yayılımı, eşlik eden aktörler, sürecin akut-subakut ya da kronik...

Kapat