Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Haziran 2012, Salı 19:11

The Global Awards 2012, “Dünyanın En İyi Sağlık Reklamları” için başvurular başladı

18. yılını dolduran Global Awards®, “Dünyanın En İyi Sağlık Reklamları” yarışması için başvuruların kabul edilmeye başlandığını duyurdu. Yarışmaya medikal, farmasötik ve genel sağlık ürünleri için iletişim sağlayan; sağlık ürünleri şirketleri, hastaneler, reklam ajansları, prodüksiyon şirketleri ve tasarım ofisleri katılabiliyor. The Global Awards® tarafından yayımlanan duyuruya göre bu yıl 6 Aralık 2012’de kazananları onurlandırmak için hem New York, ABD’de, hem de Sydney, Avustralya’da ödül törenleri düzenlenecek.

The Global Awards®‘ın geniş kategori aralığı Global Awards Danışma Kurulu’nca, sağlık sektöründe mevcut eğilimleri yansıtacak biçimde, her yıl yeniden düzenleniyor.

Sektörün en saygın ödülleri arasında gösteriliyor

Global Awards Danışma Kurulu, güvenilir saygınlıkları ve endüstriyel bilgi birikimleri ile rekabette sürekli öne çıkan sağlık sektörü profesyonellerinden oluşuyor. Kurulun bu özelliği, The Global Awards®‘ın uluslararası erişimini de genişletiyor. Kurul, DraftFCB Healthcare’in emekli Yönetim Kurulu Üyesi Tom Domanico tarafından yönetiliyor. Domanico’nun liderliğinde değerlendirme sürecini şekillendiren Kurul, rekabetin sağlık iletişimi endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap verebilmesini garanti altına alıyor.

The Global Awards® her yıl, çevrimiçi değerlendirme seanslarının yanı sıra; hem dijital temelli çalışmaları hem de -çevrimiçi metotlar ile değerlendirilmesi mümkün olmayan- kampanyaları destekleyen tamamlayıcı materyallerin değerlendirilebilmesi için, tüm dünyada canlı değerlendirme seansları düzenliyor. Önde gelen sağlık iletişim ajanslarında gerçekleştirilen bu canlı değerlendirme seansları jüri üyelerinin; satış kitleri, doğrudan posta çalışmaları, broşürler, satış noktası görselleri ve yıllık raporlar gibi, çok sayfalı çalışmaları detaylı bir şekilde inceleyebilmesine olanak sağlıyor.

The Global Awards 2012, 'Dünyanın En İyi Sağlık Reklamları' için başvuru kabul etmeye başladı

2011’de 31 başvuru “Global Award” almaya hak kazandı

The Global Awards®‘ın uluslararası endüstri uzmanlarından oluşan Büyük Jüri’si, sağlık reklamcılığı alanındaki en yaratıcı yetenekleri bir araya getiriyor. Geçen yıl oluşturulan Jüri, altı kıtaya yayılan 12 ülkeden temsilciler içeriyordu. The Global Awards® tarafından yayımlanan duyuruda, 2012 jürisinin yakında duyurulacağı belirtiliyor.

2011’de, The Global Awards® 21 farklı ülkeden yapılan başvuruları değerlendirdi. Bunlar arasında McCann Healthcare Worldwide Japonya “Roll Up Your Sleeves, Japan!” çalışması ile “Grand Global Award”a sahip olurken, Langland Birleşil Krallık ise “Yılın Küresel Sağlık Ajansı” ödülünü almaya hak kazandı. 2011 Grand Jürisi ayrıca, 31 “Global Award” ve 121 finalist sertifikası dağıttı.
Son başvuru tarihinin 17 Ağustos olduğu yarışmanın kuralları için aşağıdaki bağlantıda yer alan dosyadan yardım alabilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
AMATEM: Bizim yüzleri gülen çok sayıda kahramanımız var!

AMATEM, bağımlılıkla mücadelede için başarılı olabilmek için aile ve toplumsal işbirliğini önemine işaret ediyor.

Kapat