Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Ekim 2012, Cuma 18:08

Signal, “Sağlığı Geliştiren Okullar” projesini hayata geçirdi

Dünya çapında ağız-diş sağlığını geliştirmeye yönelik 40’dan fazla programı destekleyen Signal, Türkiye’de Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) ile birlikte gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekleyerek, “Sağlığı Geliştiren Okullar” projesini hayata geçirdi.

Signal, “Sağlığı Geliştiren Okullar” projesinin asıl amacının; çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini göstermek ve çocukların ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik alışkanlıklar kazanmalarına yardımcı olmak olduğunu belirtiyor.

11 ilde gerçekleştirilmesi planlanan projenin ilk ayağı, 5 Ekim Çarşamba günü itibariyle, Rize’deki Atatürk İlköğretim okulunda, 5 ayrı okulun öğrencilerinin bir araya toplanması ile başladı. TDB’ne bağlı diş hekimlerinin ağız, diş taramalarını gerçekleştirdiği projede; diş hekimleri tarafından çocuklara ağız ve diş bakımını nasıl yapmaları gerektiğine dair bilgiler ve broşürler verilirken, çocukların diş fırçalama alışkanlığının geliştirilmesine yönelik de çıkartmalı takvimler dağıtıldı. Ayrıca, sınıf öğretmenlerine de ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik eğitimler verilerek, bu konuda geliştirilen kitapçıklar ve sınıf içinde öğretmenler tarafından gerçekleştirilecek aktivitelerin malzemeleri paylaşıldı. Projeye yönelik yapılan tüm bu tarama ve eğitimlerin sonunda, 700 çocuğa Signal diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

Signal, 'Sağlığı Geliştiren Okullar' projesini hayata geçirdi

11 ilde gerçekleştirilmesi planlanan proje; 10 Ekim tarihinde Ankara Ahmet Andiçen ve Yenilik İlköğretim Okullarında, 17 Ekim’de Antalya Yunus Emre ve Meryem Mustafa Ege İlköğretim Okullarında, 31 Ekim’de Gaziantep Osman Gazi ve Şahin Bey özel idare ilköğretim okullarında, 1 Kasım’da Adana Celalettin Sayhan ve Karacaoğlan İlköğretim Okullarında, 7 Kasım’da Eskişehir Dumlupınar ve 75. Yıl Özel İdare ilköğretim okullarında, 14 Kasım tarihinde Diyarbakır 24 Kasım ve Cemil Özgür İlköğretim Okullarında gerçekleştirilecek. Sonrasında da Konya, Hatay, Tekirdağ, İstanbul illerinde de devam edecek. Belirlenen bölgelerdeki görevli diş hekimleri tarafından okullardaki İlkokul çocuklarının ağız ve diş taraması yapılmaya devam edecek. Çocuklara ve öğretmenlerine ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik eğitimler ve kitapçıklar verilirken, Signal diş macunu ve diş fırçası da dağıtılmaya devam edilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AstraZeneca’da “Ticari Mükemmellik Departmanı” oluşturuldu

İş modellerini gözden geçiren AstraZeneca, bir yıllık çalışmanın ardından tüm dünyada "Ticari Mükemmellik" departmanları oluşturuldu.

Kapat