Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Senior Assist, +60 Yaşamevi'ni Beylikdüzü'nde açtı 15 Kasım 2012, Perşembe 11:04

Senior Assist, +60 Yaşamevi’ni Beylikdüzü’nde açtı

Belçika, Brezilya, Şili, Uruguay ve Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde 3.300’ün üzerinde yatak kapasitesiyle kırk yaşamevi bulunan ve Avrupa’nın liderlerinden Senior Assist, yeni +60 Yaşamevi’ni İstanbul Beylikdüzü’nde hizmete açtı.

13 Kasım’da yapılan resmi açılış törenine; Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin, Senior Assist Yeni Pazarlar Direktörü Luc Kluppels, Senior Assist Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bengi Tutak, Senior Assist Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kurtcebe, Senior Assist Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Abdülkerim Deniz ve Senior Assist CEO’su Emrah Gültekin katıldı.

Hedef: 5 yılda 5 bin yatak kapasitesi

Senior Assist Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Abdülkerim DenizEtrafı hastane, alışveriş merkezleri ve parklarla çevrili olan Beylikdüzü +60 Yaşamevi, 260 yatak kapasitesiyle, yaklaşık 11 bin m2 alanda sakinlerini ağırlamaya başladı. Abdülkerim Deniz, açılışta şöyle konuştu:

“Dünyada ve Türkiye’de demografik yaşlanma hızla ilerliyor. Bugün itibari ile dünya nüfusu 6 milyar 940 bin kişi. WHO verilerine göre 60 yaş üzeri nüfusun toplamı 650 milyon kişi. Bu sayının 2050 yılında 2 milyara ulaşması bekleniyor. Dünyada ve ülkemizde en hızlı büyüyen yaş grubu, bu yaş grubu. Türkiye’de 60 yaşın üzerinde 7,5 milyon kişi var. Bu sayının 2050 yılında 20 milyona yaklaşması bekleniyor. Bu gerçekten hareketle Senior Assist olarak, yaşlılarımızın yaşam kalitesi ve yaşama sevincini daha da artırabilmek için hizmete soktuğumuz +60 yaşam evlerimize bugün bir yenisini daha ekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 5 ülkede 3.300’ün üzerinde yatak sayısı ile yaşlı bakım hizmeti veren Belçikalı Sağlık Yatırımcısı Senior Assist olarak yılda bin, beş yılda 5 bin yatak kapasitesi ön görüsüyle Türkiye’de hizmet veriyoruz.”

Deniz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Otel standardındaki odalarımızda TV, çağırı butonu, şahsi banyo gibi her türlü konfor mevcut. Fizyoterapi merkezi, hobi atölyesi, okuma, oyun ve çalışma odası gibi bölümlerimizle, sosyal ve kişisel ihtiyaçların karşılanmasını amaçlarken, sakinlerimize halen hayatın merkezinde olduklarını da hissettiriyoruz. Online takip sistemi ile de bireylere verilen tüm hizmetleri kayıt altına alıyoruz. Bu sayede, bireyin izniyle, yakınları bulundukları yerden internet aracılığıyla Senior Assist’in sistemine giriş yaparak, yapılan tüm işlemleri görebiliyor.”

“Ekonomiye ve topluma sürekli katma değer sağlamak istiyoruz”

Açılış töreninde konuşan Senior Assist Yeni Pazarlar Direktörü Luc Kluppels ise, Senior Assist’in Türkiye’de yatırım yapma kararını nasıl aldığına dair şu bilgileri verdi:

“Senior Assist olarak Türkiye’ye yatırım yapma kararımızı, 10 aylık bir durum tespiti ve inceleme çalışması sonucunda verdik. Türkiye, bölgenin en dinamik ve en istikrarlı ülkesi olarak dikkat çekiyor. Toplumsal istatistikler, özellikle Türkiye’nin batısında ortalama yaşam süresinin uzayacağına ve yaşlı nüfusun artacağına işaret ediyor. Biz, bunu 60 yaş üzeri insanların yaşam standardını artırmak için bir fırsat olarak değerlendirebileceğimizi gördük.”

Hedef: 5 yılda 5 bin yatak kapasitesi

Açılış töreninde konuşan İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin de, yaşlılarımızın değerine dikkat çekerek, onların bakımlarına yönelik bu tür hizmetlerin artmasından memnuniyet duyduklarını belirtti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun ise bölgelerinde böyle bir yaşamevinin hizmete girmiş olması nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Açılış töreni, konuşmaların ardından yapılan sürpriz etkinlikler, tesis gezisi ve +60 Yaşamevi sakinleriyle yapılan sohbetlerle son buldu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ayağınızdaki ağrıya mobil çözüm
Ayağınızdaki ağrıya mobil çözüm

Fulya Ayak Cerrahi Merkezi, iOS platformu için geliştirdiği Ağrı Belirleyici uygulamasıyla bir ilke imza attı.

Kapat