Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Temmuz 2011, Pazartesi 16:33

Santa Farma’dan eğitime destek

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin Doku ve Hücre Kültürü Laboratuarı Santa Farma İlaç’ın katkılarıyla, 30.06.11 tarihinde hizmete girdi.

Türkiye’nin ilk Euronanomed Projesi kapsamında, kanser ilaçlarının geliştirilmesi ile ilgili çalışmaların yürütüleceği laboratuar açılışı, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurkan Yağız ve Santa Farma İlaç Yönetim Kurulu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Araman’ın önderliğinde yürütülen projenin tanıtım toplantısında söz alan Araman, üniversite bünyesinde depo olarak kullanılan ve kaderine terk edilmiş bir alanı, Doku ve Hücre Kültürü Laboratuarı’na dönüştürerek, Üniversite-Sanayi işbirliğinin güzel örneklerinden birinin gerçekleştirildiğini belirtti. Laboratuarın eski ve yeni fotoğraflarını katılımcılarla paylaşıldığı bölümde ise yaşanan gelişim gözler önüne serildi.

İstanbul Üniversitesi Doku Kültürü Laboratuarı

Santa Farma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erol Kiresepi ise, özel sektörün mal ve hizmet üretimi dışında bazı toplumsal sorumlulukları da olduğunu, Sağlığa Sağlıklı Hizmet vermeyi varlık nedeni olarak gören Santa Farma’nın İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde Hücre ve Doku Laboratuvarı açılışı yapıyor olmanın, kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu ifade etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni nesil dizilim Avrupa’da büyüme yolunda

Frost & Sullivan'ın yeni araştırmasına göre 2010 yılında 750 milyon dolar ciroya sahip olan yeni nesil dizilim pazarı, 2017 yılında...

Kapat