Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Haziran 2012, Perşembe 19:38

Sanofi, epilepsi hastası çocukları resim yarışmasına davet ediyor

Dünyada 50 milyon, Türkiye’de ise 800 bine yakın insanı pençesine alan epilepsi hastalığı, en sık görülen kronik hastalıklardan biri olma özelliğini koruyor. Hastalığın önüne geçmek için erken teşhis ve koruyucu önlemler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, Sanofi‘nin desteği ile 2007’den beri “Epilepsi ve Ben” isimli resim yarışmasını düzenliyor.

Epilepsi hastası olan 6-16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışmada çocuklar, boyalarla ve fırçalarla hayallerindeki resimleri tuvale döküyorlar. Yarışmanın hedefi epilepsi hastası çocukların kendilerini ifade etmelerine destek olmak, toplumsal önyargıya maruz kalan çocuklara ve ailelerine özgüven aşılamak ve epilepsi konusunda toplumda bilinç uyandırmak. Zira Dünya Sağlık Örgütü, son araştırmaların, erken teşhis konan epilepsi hastası çocuk ve yetişkinlerin %70’e yakınının başarılı bir şekilde tedavi edilebildiğine işaret ediyor.

6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye ise 1000 TL ödül verilecek. Bu yıl altıncısı düzenlenen “Epilepsi ve Ben” resim yarışmasına son başvuru tarihi 31 Ağustos 2012. Dileyen epilepsi hastası çocuklar hem kendilerinin hem de doktorlarının iletişim bilgilerini yaptıkları resmin arkasına yazarak, başvuru formu ile başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru formları ve detaylar için www.epilepsiveben.net adresine ya da 212-3253232 numaralı telefona müracaat edilebilir. Ödüller Ekim 2012 tarihinde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abbott Türkiye Yenilikçi İlaçlar Divizyonu’na yeni Genel Müdür

Abbott Türkiye'nin Yenilikçi İlaçlar Divizyonu Genel Müdürlük görevine Dr. Mete Hüsemoğlu atandı.

Kapat