Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Kasım 2011, Çarşamba 19:51

Sandoz, çalışanlarına yönelik “Sağlıklı Yaşa” girişimini başlattı

Sandoz çalışanları, 10-21 Ekim 2011 tarihleri arasında “Sağlıklı Yaşa” sloganıyla düzenlenen sağlık ve iyi yaşam girişimine katıldı. Sandoz, 3 üretim tesisi, Merkez Ofis ve tüm Türkiye’ ye yaygın Saha Ekibi de dâhil olmak üzere 1000’e yakın çalışanına 10-21 Ekim tarihleri arasında, kişisel sağlıklarını kontrol etme konusunda yardımcı olmak üzere pek çok olanak sundu. Bunlar arasında sağlıklı yaşamı teşvik etme ve gelecekteki sağlık sorunlarını önlemeye yönelik pek çok bilgi, etkinlik ve öneri de yer aldı.

Nitelikli sağlık hizmetinin kendi çalışanlarından başladığına inanan Sandoz, “Sağlıklı Yaşa” girişimiyle çalışanlarının kendi sağlıklarına dikkat etme konusunda etkin bir rol üstlenmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

“Sağlıklı Yaşa” kapsamında Sandoz’un üç üretim tesisi, merkez ofis ve saha ekibi çalışanlarına yönelik birçok farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Dr. Yasemin Bradley sağlıklı beslenme semineri verdi, üretim tesislerinin yemekhanelerinde sağlıklı yiyecekler servis edildi ve sağlıklı atıştırma ürünleri dağıtıldı. Bunun yanısıra tüm çalışanlarla ofis ergonomisi ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Ayrıca tüm çalışanların tansiyon, boy ve vücut kitle endeksi ölçümü yapılarak konuyla ilgili farkındalıkları artırıldı. En son olarak da çalışanların sigara bağımlılıklarını ölçmek amacıyla tüm tesislerde nikotin ölçümleri gerçekleştirildi ve nefes egzersizi eğitimi verildi.

“Sağlıklı Yaşa” girişimi tüm dünyada Sandoz şirketleri çapında geniş bir tabana yayılarak aynı anda gerçekleştirildi. Girişimin 2012 yılında da birçok üretim tesisi ve çalışanın katılımıyla daha da büyümesi hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
15 ünlü ve başarılı kadından AVON Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’ne destek

Alanlarında başarılı 15 kadın, hayallerinden ilham alınarak hazırlanan büstiyerlerin fotoğraflarını, kişisel mesajları ile birlikte AVON Pembe Ajandası'nda paylaştı.

Kapat