Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Ocak 2012, Salı 16:45

SAKDER, artık EUCROF üyesi

Sözleşmeli Araştırma Kuruluşları Derneği (SAKDER), 14 Aralık 2011 tarihi itibariyle “European CRO Federation” (EUCROF) üyesi oldu.

1 Aralık 2011 tarihinde Roma’da yapılan EUCROF Genel Kurulu’nda, SAKDER üyelik için önerilmiş, SAKDER’i temsilen toplantıya katılan Başkan Murat Hayran, Türkiye’de klinik araştırmalar sektörünü ve Türkiye’nin bu alandaki potansiyelini aktarmıştı.

2005 yılında kurulmuş olan EUCROF üyeleri arasında asil üye olarak Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Hollanda, İspanya, İngiltere ve bağlı üye olarak Portekiz ve Yunanistan bulunuyor. SAKDER’in, Avrupa Birliği otoriteleri tarafından da tanınan EUCROF’a üyeliği ile ülkemizin klinik araştırmalar alanında da Avrupa Birliği’ne uyumu ve entegrasyonu sağlanmış oldu.

SAKDER tarafından yapılan duyuruya göre, amaçları birçok noktada kesişen SAKDER ve EUCROF, bundan böyle ortak çalışmalar yapacaklar.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, Prevnar 13’ün kullanımını 50 ve üzeri yaş grubunu kapsayacak şekilde genişletti

Pfizer'in konjuge pnömokok aşısı Prevnar 13, FDA'in verilen onayı genişletilmesiyle birlikte 50 ve üzeri yaş grubu bireylerin de tüberkülozdan korunmasında...

Kapat