Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Temmuz 2010, Cuma 13:58

Roche çalışanları, yardıma muhtaç çocuklar için yürüdü

Roche İlaç Grubu’nun Türkiye’de iki ayrı şirketi olan Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanları 16 Haziran’da İstiklal Caddesi’nde anlamlı bir kampanya için yürüdü. Roche Türkiye’nin 150 çalışanı, 2003 yılından beri dünya çapında gönüllü Roche çalışanlarının katılımı ile hayata geçirilen ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesine destek olmak için bu yıl ilk kez Türkiye zincirini oluşturdu ve İstiklal Caddesi’nde yardıma muhtaç çocuklara destek için yürüdüler.

2003 yılından bugüne, altı milyon İsviçre Frangı’nın üzerinde bir fonun yaratıldığı “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında bu yıl global anlamda 103 ülkeden yaklaşık 15 bin Roche çalışanı aynı anda yürüdü.
 
Roche Türkiye İlaç ve Diagnostik çalışanları, gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında topladıkları yardımlar ile UNICEF Türkiye’nin, ‘Her çocuğun yaşama en iyi şekilde başlama hakkı var’ kampanyasına bağışta bulundular. ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesi kapsamında, bu yıl Türkiye’den toplanan yardımların yarısının bağışlanacağı ‘Her çocuğun yaşama en iyi şekilde başlama hakkı var’ kampanyası ile ülkemizin en ihtiyaç duyulan yörelerinde inşaatı bitmemiş anaokullarının hizmete girmesine katkı sağlanacak. Roche İlaç ve Roche Diagnostik’in de kurumsal katkılarıyla destek vereceği fon ile UNICEF için Kocaeli’nde açılacak bir anaokulunun teçhizatı ve düzenlemesinin tamamlanması planlanıyor. Proje kapsamında oluşturulan fonun diğer yarısı da Afrika Malavi’deki yardıma muhtaç çocukların temel ihtiyaçları için bağışlanacak.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanserli çocukların umudu

KAÇUV ve D4D'nin hayata geçirdikleri umudun sitesi www.kanserlicocuklaraumut.org yardım gönüllülerinin ziyaretlerini bekliyor.

Kapat