Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Haziran 2009, Perşembe 19:33

Pharmaswiss’in katılmasıyla AİFD’nin üye sayısı 40’a çıktı

2000 yılında İsviçre’de kurulan ve halen 19 ülkede faaliyetlerini sürdüren PharmaSwiss’in 650 çalışanı bulunuyor. Firma geçen yıl 130 milyon Euro ciro elde etti. Faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, Baltık ülkeleri, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Slovakya, Arnavutluk, Yunanistan, Macaristan, Romanya, İsrail ve Türkiye de bulunuyor.

PharmaSwiss,Türkiye’de Aralık 2008 yılından bu yana 80 kişilik satış ekibi ile aktif tanıtım faaliyetlerini yürütüyor. Kendi portfolyosu için ilaç ruhsat devri ve yeni ilaç ruhsat başvurularını da başlatmış bulunuyor.
PharmaSwiss, araştırmacı ilaç firmalarıyla çeşitli ortaklıklar kurarak, bu firmaların öncelikle odaklanmadıkları, ancak bulunmak istedikleri coğrafyalarda ve / veya terapotik alanlarda onlara çeşitli hizmetler sunuyor veya Uzun Dönemli Lisans Anlaşmaları yapıyor. Ayrıca PharmaSwiss portfolyosu olarak kendi markası altında ürünler geliştirip, piyasaya çıkarıyor. 
 
PharmaSwiss’in uzmanlık alanları arasında ilaç ruhsat başvuruları, farmakovijilans takibi, tıbbi ve etik standartlara uyum, ürün yönetimi, tanıtım faaliyetleri ve satış hizmetleri yer alıyor.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ISO 15189 laboratuvar akreditasyonu aldı

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi; Biyokimya, Mikrobiyoloji, Viroloji ve İmmünoloji alanlarında ISO 15189 Laboratuvar Akreditasyonuna sahip ilk üniversite hastanesi oldu.

Kapat