Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Pfizer'e yeni Ruhsatlandırma Müdürü 4 Aralık 2012, Salı 11:15

Pfizer’e yeni Ruhsatlandırma Müdürü

Pfizer ailesine, WorldWide Regulatory Strategy (WRS) ekibinin Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü olarak katılan Sinem Geçin Altıntop, son birkaç yıldır GlaxoSmihtKline‘da (GSK) ruhsatlandırma ekibini yönetmekteydi. Bunun yanında farklı ilaç firmalarında da deneyimi olan Sinem Geçin Altıntop’un Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi bulunuyor.

Sinem Geçin Altıntop, Pfizer ilaçlarının Türkiye’de kullanıma sunulabilmesi ve daha çok sayıda hastaya tedavi imkanı sağlanması için Sağlık Bakanlığı başvuru ve onay süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop yeni göreviyle ilgili şöyle konuşuyor:

“Ruhsatlandırma gibi alanlardaki politikalar araştırmacı ilaç sektörü için son derece büyük önem taşıyor. Tüm bu çalışmalar, ülkemizdeki hastaların, gelişmiş ülkelerin hastaları düzeyinde tedavilere ve en doğru ve en güvenilir biçimde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve eczanelerde satışa sunulan ilaçlara erişebilir olmaları için yapılıyor. Bu yöndeki çalışmalarıma yarım asrı aşkın süredir ülkemizde üretim yapan ve uluslararası birikim ve deneyimini ülkemizin hizmetine sunmakta olan Pfizer Türkiye’de devam edecek olmaktan dolayı heyecan duyuyorum.”

Sinem Geçin Altıntop hakkında

Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Sinem Geçin Altıntop, 1997 yılında aynı üniversitenin Polimer Bilim ve Teknolojileri dalında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1997’de Hoechst AG Türkiye, Ruhsatlandırma Bölümünde başlayan Sinem Geçin Altıntop, 2002 yılında GSK Dubai’de Körfez Ülkelerinde Sorumlu Ruhsatlandırma Departmanında Ruhsatlandırma Uzmanı olarak görev aldı. 2003-2008 yılları arasında Sanofi Aventis Türkiye’de Ruhsatlandırma Uzmanı ve Fiyatlandırma Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2008-2012 tarihlerinde GSK’da Ruhsatlandırma Müdürü olarak görev yapmış olan Altıntop, 1 Ağustos 2012 itibariyle Pfizer Türkiye’de Ruhsatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer PetStar 2013 Takvimi yeni yıldızlarını bekliyor!
Pfizer PetStar 2013 Takvimi yeni yıldızlarını bekliyor!

Pfizer Türkiye Hayvan Sağlığı'nın bu yıl sekizincisini düzenlediği PetStar Takvimi Fotoğraf Yarışması'na Facebook üzerinden başvurular ve oylama devam ediyor.

Kapat