Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Temmuz 2011, Perşembe 13:42

Pfizer’den satışın en iyilerine ödül

Pfizer’in New York’taki genel merkezinde üst düzey yöneticiler tarafından ağırlanan Pfizer temsilcileri, Türkiye’de sorumlu oldukları bireysel bölgede yüksek performans göstermeleri ve Gelişen Pazarlar İş Birimi içerisinde en yaratıcı ve yenilikçi uygulamalara imza atmaları baz alınarak seçildi.

Başkan’ın Ödülü, Pfizer Gelişen Pazarlar İş Birimi içerisinde inovasyon yaratan saha inisiyatiflerini ve üstün satış performansı gösteren temsilcileri ödüllendirmek ve onurlandırmak amacıyla veriliyor.

Programın amaçları arasında; Pfizer temsilcilerinin moral ve motivasyonunu artırmak, üst yönetimle tanışmalarını ve dünyanın dört bir yanından gelen Pfizer temsilcileriyle bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak, başarılarının en temel faktörlerini ve görevlerini yaparken karşılaştıkları önemli zorlukları kendi ağızlarından öğrenmek ve tüm yıl boyunca gerçekleştirdikleri satış performansını ödüllendirmek yer alıyor. Program kapsamında, sahada çalışan Pfizer’liler, ödül kazanan diğer temsilcilerle bir araya gelerek oluşturabilecekleri yeni fikirler ve iş planlarına ve hedef kitleleriyle nasıl bağlantı kurup onları anlayarak ilgilerini çekebileceklerine dair konuşmalar yapıyorlar.

Başkan'ın Ödülü - Pfizer Türkiye Temsilcileri

Ayrıca Başkan’ın Ödülü programı dahilinde ödül kazananlar hem yerel hem bölgesel bazda duyuruluyor ve genel merkez çalışanları ve ödül kazanan diğer Pfizer’lilerle tanışarak birlikte çeşitli sosyal etkinliklere katılıyorlar. Gelişen pazarlar üst yönetim ekibi ile yüz yüze görüşebildikleri organizasyonlar düzenleniyor ve düzenlenen törende ödüllerini alıyorlar.

Latin Amerika’da 2002’den beri başarıyla uygulanan Pfizer Başkan’ın Ödülü programı 2008’de Kanada, Afrika ve Ortadoğu pazarlarını da kapsayacak şekilde genişletildi. Türkiye’nin de içinde bulunduğu Gelişen Pazarlar İş Birimi’nde ilk Başkan’ın Ödülü ise 2009 yılında verildi. Bu sene üçüncü kez verilen ödülde, her sene Pfizer Gelişen Pazarlar İş Birimi Başkanı’nın davetiyle, Gelişen Pazarlar Bölgesi içerisinde yer alan ülkelerden Pfizer temsilcileri seçiliyor.

Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Özgür Koyuncu, İK vizyonunu ‘Önde Gelen İşveren’ olarak benimsemiş bir şirket olarak başarılarının ardında yatan en önemli faktörün çalışanları olduğunun ve gelecekteki başarıların kaynağının da çalışanları olacağının bilincinde olan bir kurum olduklarını ifade ederek şunları ekliyor:

"Çalışanların, kendileri ve şirketleri için başarılara imza atarken üç kilit ‘olmazsa olmaz’ları olduğuna inanıyoruz. Kendilerinden beklenenin net olarak tanımlanması, yani ‘ne?’ sorusunun yanıtı, kendilerinden beklenene ‘nasıl?’ ulaşabilecekleri ve tanımlanmış hedefe koşmak için isteklilik duymaları, yani ‘motive’ olmaları. Bu üç etkenden biri eksik olduğunda ne yazık ki başarı sadece bir hayal oluyor. Pfizer Türkiye ve global uygulamalarımızın temelinde hep çalışanlarımızın mutlu olarak, Pfizer’den keyif alarak çalışmaları yatıyor."

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Günde 80 kişi sigarayı bırakmak için başvuruyor

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Aaraştırma Hastanesi'nin Sigara Bırakma Polikliniği'ne günde 80 kişinin...

Kapat