Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Ekim 2012, Cumartesi 22:11

Novo Nordisk sağlık için yarıştı

Türkiye’nin ilk ultra maratonu unvanını taşıyan “Likya Yolu Ultra Maratonu” kapsamında yer alan “Kurumsal Yarış” kategorisi 26-30 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlendi. Kurumsal yarış, Tarihi Likya Yolu’nun son 60 kilometresini kapsayan ve Phaselis Antik Kenti’nde son bulan parkurda gerçekleştirildi. 4’er kişilik 3 ayrı takımdan oluşan Novo Nordisk ekibi, 4 gün boyunca sağlıklı yaşamı simgeleyen “NovoSağlık” için yarıştı.

Novo Nordisk ekibi, maraton süresince heyecanlı atmosferi yaşama imkânı bulurken takım ruhu ve ekip çalışması esasına dayalı kurumsal kategoride zorlu doğa şartlarına karşı birlikte mücadele etti.

Orman içi, dağlık, kayalık ve kumsal gibi farklı zeminlerde mücadele eden ekip her gün ortalama 10-15 km koşarak parkuru başarıyla tamamladı ve “NovoSağlık” kapsamında Novo Nordisk’in sağlıklı yaşam için verdiği mücadeleye ortak oldu.

“Sağlıklı yaşam için değişim seninle başlar” sloganıyla geliştirilen NovoSağlık, tüm Novo Nordisk çalışanlarını kapsayan ve temel amacı Novo Nordisk çalışanlarına sağlıklı bir yaşam için ortam sağlamak olan bir kampanya. Firma bu kampanya ile diyabet gibi yaşam şekli nedeniyle oluşabilecek birçok kronik hastalığın önüne geçilmesi amaçlıyor. Kampanya dâhilinde; sigarasız çalışma ortamı, sağlıklı beslenme, egzersiz ve fiziksel aktiviteye teşvik ve düzenli sağlık kontrolü konularında yürütülen faaliyetlerle çalışanlarda sağlıklı yaşam bilincinin artırılması hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2012 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri sahiplerini buldu

Birincilik Ödülü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı'ndan Dr. Uğur Canpolat'ın oldu.

Kapat