Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Şubat 2009, Salı 19:08

Nefroloji Tıp Araştırma Ödülleri için başvurular başladı

Roche’un Türkiye’de hekimlerin temel ve klinik uygulamalı tıp alanlarında yapacağı yüksek ve özgün nitelikteki bilimsel araştırmaları özendirmek amacıyla 1992 yılından bu yana düzenlediği Tıp Araştırma Ödülü bu yıl ‘Nefroloji’ dalında verilecek. 14. kez düzenlenen Roche Tıp Araştırma Ödülü için son başvuru tarihi 1 Mayıs 2009.

Yarışmaya katılan araştırmalar, nefroloji alanında araştırmaları ile tanınan bilim insanlarının hakem görüşleri alınarak, başkanlığını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ayhan’ın yapacağı bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Adayların, eserleri ve başvuru formuna ekli olarak akademik ve profesyonel kimliklerini belirten özgeçmişlerini, yayın listelerini, yayınlarına yapılan atıflarla ilgili notları da son başvuru tarihine kadar iletmeleri gerekiyor. Kurumlar veya başka kişiler tarafından önerilen eserler ise sahiplerinin yazılı izinleri başvuruya eklenmiş olarak teslim edilecek.

Roche Tıp Araştırma Ödülü yarışmasında birinci olan araştırma 15.000 TL, ikinci olan araştırma 10.000 TL, üçüncü olan araştırma ise 7.500 TL ile ödüllendirilecek.

Başvuru koşulları:

1- Aday gösterilecek araştırmalar, son 3 yıl içinde SCI kapsamındaki dergilerden birinde (SCI-Expanded hariç) yayınlanmış olmalıdır. Başvuruya dayanak olan araştırmanın önemli bir bölümünün yurt içinde yapılmış olması gereklidir.

2- Ödül için eserlerini sunacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir.Tüzel kişiler ödüle aday olamazlar.

3- Adaylar ödüle eserleri ile doğrudan başvurabilecekleri gibi ilgili kuruluşlar da eser sahibinin kabulü halinde eseri aday gösterebilirler.

4- Birden fazla kişi tarafından gerçekleştirilen ortak araştırmalar ile ödüle başvurulabilir. Bu durumda, araştırmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılırlar. Bu eserin ödül kazanması durumunda ödül tutarı araştırmayı gerçekleştirenler arasında eşit olarak paylaştırılır.

5- Ödül için önerilmiş bir eserin sahibi aday olduktan sonra vefat etmiş ve eseri ödüle hak kazanmış ise ödül tutarı yasal mirasçılarına ödenir.

6- Jüri üyelerinden birinin veya Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş. çalışanlarından herhangi bir kimsenin tek başına gerçekleştirdiği veya araştırmayı gerçekleştirenler arasında bulunduğu araştırmalar ile ödüle başvuru yapılamaz.

6- Ulusal veya uluslararası yarışmalar veya ödüllere başvurmuş ve belirli bir ödüle değer bulunmuş olan araştırmalar aday gösterilemez. Adaylar başvurdukları araştırma ile başka bir ödüle başvurmadıklarını veya ödül almadıklarını beyan etmek zorundadırlar. Aksine durum tespitinde ödül geçersiz sayılır. Kongre poster ve bildiri ödülleri ile TÜBİTAK ve uzmanlık derneklerinin dış yayınları desteklemek için yarışmasız olarak verdiği ödüller bu değerlendirmenin dışındadır.

Başvuru formu için : www.roche.com.tr 

 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Sorumluluk Projeleri Krizde Hız Kesmedi

Sağlık Gönüllüleri-Türkiye (SG-T) her yıl verdiği Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri için bu yılın aday adaylarını açıkladı.

Kapat