Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Haziran 2009, Perşembe 19:20

Muhittin Bilgütay yeniden AİFD Başkanı

 

AİFD’nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Muhittin Bilgütay (Schering – Plough Genel Müdürü), Elçin Ergün (Merck Serono Genel Müdürü), Ayşe Çetinel (Johnson & Johnson Genel Müdürü), Mete Hüsemoğlu (MSD Genel Müdürü), Melih Memecan (Pfizer Genel Müdürü), Yiğit Gürçay (GSK Genel Müdürü), Güldem Berkman (Novartis Genel Müdürü), Oliver Guillaume (Sanofi-aventis Genel Müdürü) ve Emin Fadıllıoğlu (Abbot Genel Müdürü).
 
Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Rob Smith (Lilly Genel Müdürü), Chris L. J.J. Stijnen (BMS Genel Müdürü), Roland Stehlin (Boehringer Ingelheim Genel Müdürü), Cem Küçükcan (Bayer Sağlık Ürünleri Ülke Müdürü), Emmanuel Pradere (Servier Genel Müdürü), Namık Badal (Fresenius Genel Müdürü), Selin Erenoğlu (Gilead Genel Müdürü), Cem Çolakoğlu (Alcon Genel Müdürü) seçildi.
 
AİFD Denetleme Kurulu ise Engin Kap (Wyeth Genel Müdürü), Mario Ammirati (Chiesi Genel Müdürü) ve Hervé Dussart (Astra Zeneca Genel Müdürü)dan oluştu. Denetleme Kurulu yedek üyeliklerine Savaş Ertufan (Solvay Genel Müdürü), Gaye Burhanoğlu (Lundbeck Genel Müdürü), Önder Sevdik (İ.E. Ulagay Menarini Genel Müdürü) seçildi.
 
Yapılan işbölümü sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Muhittin Bilgütay seçildi. Daha önce AİFD Başkan Yardımcılığı’na getirilmiş olan Engin Güner’e ilave olarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına Yiğit Gürçay ve Güldem Berkman, Sayman üyeliğe Ayşe Çetinel seçildi.
 
AİFD’de 15 Mayıs 2009 tarihi itibarı ile yapılan atama ile Alp Sevindik Genel Sekreter ve Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine getirilmişti.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GÖRH ve ülser tedavisinde yeni ilaç

Pantoprazol etken maddeli ilacın, 40 mg 14-28 tablet ve 20 mg 28 tabletlik formları ile aluminyum blister ambalajları Türk tıbbının...

Kapat