Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Lilly'den akıllı telefonlar için medikal bilgi uygulaması 17 Aralık 2012, Pazartesi 15:53

Lilly’den iPhone uygulaması

2008 yılında güncel medikal bilgiyi takip etmek isteyen hekimler için “Tıbbi Bilgiler Elinizin Altında” sloganı ile çevrimiçi Medikal Bilgi Servisi “Medinfo”yu hayata geçiren Lilly, bu hizmeti hekimlerin cep telefonuna taşıdı.

Hekimler, akıllı telefonlarına ve sistemi destekleyen mobil cihazlarına kolaylıkla indirebilecekleri bir uygulamayla, bilimsel makalelere, Lilly’nin faaliyette bulunduğu ana terapötik alanlardaki zengin medikal içeriğe ve Lilly ürünleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilecek, literatür isteğinde bulunabilecekler. Ayrıca, yine bu uygulamayla hekimler, PubMed içinde arama yapabilecek, makale taleplerini ve tüm medikal sorularını Lilly’nin medikal bilgi servisine iletebilecekler.

Akıllı telefonlar ve mobil cihazlar aracılığıyla bilgiye ulaşmanın yaygınlığı göz önüne alındığında medikal bilgi hizmetinin hekimler için çok önemli ve pratik olduğunu vurgulayan Lilly Medikal Direktörü Suna Avcıl, bu uygulamanın hekimlere ilk kez sunulan öncü bir hizmet olduğunu belirtti. Tıbbi satış mümessilleri aracılığıyla bu hizmetin detayları hakkında hekimlerin bilgilendirileceğini belirten Avcıl, amaçlarının, 18 milyonun üzerinde makaleye, 23 binden fazla süreli yayına ve zengin medikal bilgiye erişimi sağlayan Medinfo servisini ve cep telefonu uygulamasını marka haline getirmek olduğunu söyledi.

Hekimlerin anında bilgiye ulaşmalarının önemini vurgulayan Avcıl,

“Lilly olarak bizim önceliğimiz tüm servis ve hizmetlerimizle hastaların tedavilerine zamanında ulaşmalarına yardımcı olmak. Medinfo’yla hayata geçirdiğimiz bu öncü uygulama da şirketimizin hasta odaklı yaklaşımının önemli bir göstergesi.”

diye konuştu.

Uygulamaya Apple AppStore üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Köpeklere yönelik kalp ilacı Türkiye’de
Köpeklere yönelik kalp ilacı Türkiye’de

İnsan sağlığının yanı sıra hayvan sağlığı alanında da önemli ilaçlar üreten Boehringer Ingelheim, köpeklerde görülen kalp rahatsızlıklarına karşı geliştirdiği ilacı...

Kapat