Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Temmuz 2010, Çarşamba 23:07

Lilly İlaç’ta iki yeni atama

Lilly İlaç bünyesindeki kariyerine Londra’da Satış Temsilcisi olarak başlayan Evren Doğu, 2001 yılında Türkiye’ye gelerek Yeni Ürünler Planlama Uzmanı oldu.  Doğu, Lilly bünyesinde bugüne kadar kadın sağlığı portföyünde Marka Müdürü; osteoporoz, erkek sağlığı ve diyabet alanlarında Ulusal Satış Müdürü görevlerinde bulundu. 2007 – 2009 yılları arasında Amerika’da önce diyabet ürünü Uluslararası Marka Lideri daha sonra ise diyabet alanında Gelişmekte Olan Pazarlar (Rusya, Kore, Meksika) Bölge Satış/Pazarlama Liderliği de dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 

Mayıs 2010 itibariyle Lilly İlaç Pazarlama Direktörü görevine getirilen Evren Doğu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak başlayan Doğu’nun, Londra City Üniversitesi Cass Business School’dan MBA derecesi de bulunuyor.
 
Lilly İlaç Türkiye bünyesine 2010 yılından katılan Ayşıl Tokcan ise Lilly İlaç Türkiye Hukuk Direktörlüğüne atandı. Ayşıl Tokcan, çeşitli hukuk bürolarında ve uluslararası şirketlerde avukatlık ve hukuk danışmanlığı görevlerini yürüttü.
 
Enerji sektörü, özelleştirme, kamu ihaleleri, şirket birleşmeleri, rekabet hukuku ve ruhsatlandırma konularında deneyimli olan Tokcan, Lilly’deki görevinden önce, kendisine ait hukuk danışmanlığı şirketinde görev yaptı. Tokcan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Bölümünden 1989 yılında mezun olmuştur.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sistemik Juvenil İdiopatik Artritli çocuklar için yeni umut

TENDER çalışmasının ilk sonuçları, şu anda ruhsatlı bir tedavisi olmayan bu şiddetli çocukluk çağı rahatsızlığında IL-6 inhibisyonu tedavisinin güçlü bir...

Kapat