Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Temmuz 2011, Çarşamba 18:19

Lilly İlaç’ta iki yeni atama

Lilly Türkiye’de Etik ve Uyum Müdürü olarak çalışan Okan Çömelek, Lilly Türkiye Finans ve İş Geliştirme Direktörü görevine atandı. Diyabet&Endokrin Grubu Pazarlama Müdürü olan Başak Baykal ise Okan Çömelek’in görevini devralarak Lilly Türkiye Etik ve Uyum Müdürü oldu.

Lisans eğitimini 1998 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Okan Çömelek, aynı sene çalışma hayatına adım attı. Kariyerine Sümer Yatırım Bankası’nda Uluslararası Sermaye Piyasaları Hisse Senedi Analisti olarak başlayan Çömelek, daha sonra bankacılık alanında Kredi Analisti olarak çalıştı.

Lilly İlac - Okan ÇömelekLilly Türkiye ailesine 2002 yılında Finansal Analist olarak katılan Okan Çömelek, daha sonra Finansal Planlama ve Kredi Kontrol Müdür Yardımcılığı, Planlama ile Kredi Kontrol ve Ticari Satış Müdürlüğü görevlerini birlikte yürüttü.  İş Geliştirme faaliyetlerinin sorumluluğunu da bir dönem üstlenen Çömelek 2010 yılından bu yana Lilly Türkiye Etik ve Uyum Müdürü olarak çalışıyordu.

Lilly İlaç - Başak BaykalBaşak Baykal ise 1998 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of North London’da pazarlama alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Kariyerine 1999 yılında ilaç sektöründe başlayan Baykal, sırasıyla Yönetici Adaylığı, Tıbbi Satış Temsilciliği ve Ürün Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Lilly Türkiye’ye 2002 yılında Marka Müdür Yardımcısı olarak katılan Baykal, kariyerini sırasıyla Marka Müdürü, AMEA&CEE Osteoporoz Marka Koordinatörü, AMEA&CEE Elektronik Pazarlama Koordinatörü, 6 Sigma Kara Kuşak, Diyabet&Endokrin Grubu Pazarlama Müdürü pozisyonlarında sürdürdü.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de sağlık harcamaları artıyor

Deloitte Türkiye'nin sağlık ekonomisi raporuna göre, Türkiye'de sağlık harcamaları yükselirken, sosyal güvenliğe yönelik olarak merkezi bütçeden yapılan transferler de giderek...

Kapat