Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Temmuz 2010, Cuma 13:56

Kanserli çocukların umudu

Ekonomik sorunları nedeniyle tedavi olamayan ya da tedavileri aksama riski taşıyan kanserli çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak için 2000 yılından bugüne başarılı kampanyalara imza atan KAÇUV, günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan internet üzerinden de hizmet vermeye devam ediyor. KAÇUV ve D4D tarafından hastalığın karanlık yüzünü unutturacak renkli görselleriyle hayata geçirilen proje, umudun yeni destekçilerini www.kanserlicocuklaraumut.org adresinde ziyaretlerini bekliyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı ile bu denli önemli bir projede yer aldıklarından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirten D4D Proje Yöneticisi Demet Kütükçü Safçı; “Çocukların kanser ile mücadelelerinde tedavilerinin sürekliliğini sağlamanın yanı sıra bu süreçte önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılmasını kendine misyon edinen KAÇUV için kanser hastalığının soğuk ve kasvetli havasından uzaklaştıran bir çalışma hazırladık” dedi.

KAÇUV Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Mildan ise hayata geçen projeyle ilgili olarak; “Kanser ve ‘çocuk’ kelimesinin bir araya geldiğinde insanın içini kaplayan hüzün ve umutsuzluk noktasında KAÇUV, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’deki çocuklara ve hasta yakınlarına umut olan bir vakıf. İnternet de günümüzün en önemli iletişim araçlarından. KAÇUV’u doğru bir kanal ile anlatabilmek için D4D ile bir araya gelerek başarılı bir işe imza attık” açıklamasını yaptı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi-aventis’ten Japonya’da Jenerik Ortaklığı

Sanofi-aventis ile Nichi-Iko, Japonya?da eşdeğer ilaç alanında yeni bir ortak girişim şirketi kuruyor.

Kapat