Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Ekim 2012, Pazartesi 17:18

İLKO İlaç büyümeye devam ediyor

İlaç sektöründe yaşanan gelişmeler doğrultusunda birçok firma küçülmeye giderken, geçtiğimiz yıl Anadolu’ya en büyük ilaç üretim yatırımını yapan İLKO İlaç, tıbbi tanıtım ve satış temsilcisi ekibini genişletmeye devam ediyor. Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden İLKO İlaç, 1-22 Eylül tarihleri arasında Afyon’da düzenlediği “Tıbbi Tanıtım ve Satış Temsilcisi Eğitimi” sonunda, 103 yeni tıbbi tanıtım ve satış temsilcisi kadrosunu bünyesine kattı.

22 gün süren eğitimin ardından tıbbi tanıtım ve satış temsilcisi olmaya hak kazananlara yönelik bir konuşma yapan İLKO İlaç Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel, kadrolarına kattıkları 103 yeni tıbbi tanıtım ve satış temsilcisi ile hedeflerini daha da yükselttiklerini kaydetti.

Türk ilaç pazarında “önce aile” anlayışı temelinde, koruyucu sağlık ve tedavi alanında, hem yenilikçi hem de kaliteli ürünler sunma çabası içerisinde olduklarını belirten Öncel konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İLKO, bugün kuşku yok ki ilaç sektörünün en dikkat çekici oyuncularından biri. Bunun temelinde 2 önemli unsur var. Bunlardan ilki ilaç sanayinde Anadolu’daki en büyük yatırımı yapmış olmamız. İkincisi ise sektördeki diğer firmaların küçülmeyi düşündüğü bir zamanda bizim hem kadro, hem de ürün portföyü olarak büyüyor olmamızdır. Türkiye’de eskisi kadar hızlı büyümeyen ilaç pazarından daha fazla pay alabilmek için yoğun bir rekabet yaşanıyor. Ancak biz kaliteli insan gücümüzü öz kaynaklarımızla birleştirerek her engeli aşabileceğimize inanıyoruz. Sizlerin ailemize katılımınızla artık çok daha güçlü, geleceğe çok daha güvenle bakan bir şirketiz.”

İLKO İlaç büyümeye devam ediyor

“Sağlıklı bireyler, mutlu aileler” felsefesiyle faaliyetlerini sürdüren İLKO İlaç, Türkiye’deki ve dünyadaki insanların yaşam kalitesini yükseltmek için belirlediği hedeflerle global bir ilaç firması olmayı amaçlıyor. İLKO İlaç’ın portföyünde santral ve periferik sinir sistemi hastalıkları, gastrointestinal sistem hastalıkları, astım, allerjik rinit ve ürtiker tedavisine yönelik ilaçlar bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MSD Türkiye’ye yeni Aşı Bölümü Direktörü

Dünyanın en büyük araştırmacı ilaç firmalarından biri olan ve 1992 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren MSD Türkiye'nin yeni Aşı...

Kapat