Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Temmuz 2011, Salı 13:59

IBM’den yeni nesil girişimcilere fırsat

100. yılını kutlayan IBM, 2011’i aynı zamanda "Küresel Girişimciler Yılı" olarak tanımlayan IBM girişimcilerinin yaşadıkları zorluklara yardımcı olmaya yönelik programlar sunuyor. Bunun bir örneği de IBM Küresel Girişimcilik Programı kapsamındaki SmartCamp Istanbul yarışması. Program kapsamında değerlendirmeye alınmak isteyen, son beş yıl içinde kurulmuş olan ve dünyanın enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan yeni nesil yenilikçi şirketler 31 Ağustos tarihine kadar www.ibm.com/isv/startup/smartcamp sitesinden başvuru yaparak katılabiliyorlar.

Girişimcilik ve teknoloji konularında uzman kişiler tarafından yapılacak değerlendirmelerden sonra seçilecek beş şirket 5 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirilecek "SmartCamp Istanbul" finaline katılacak. Seçkin bir jüri karşısında yapılacak final sonrasında birinci olan şirket, "IBM Yılın Küresel Girişimcisi – İstanbul" olarak belirlenecek ve teknik destekten kapsamlı bir iş vizyonu oluşturulmasına kadar pek çok konuda IBM’in deneyim ve uzmanlığından üç ay süreyle yararlanmaya hak kazanacak. Ayrıca, Türkiye birincisi şirket, Ocak 2012’de "IBM Yılın Küresel Girişimcisi – Dünya" ödülünün seçileceği SmartCamp Dünya finaline katılmak üzere de davet edilecek.

Bugün dokuz büyük araştırma laboratuarında, 3.000’in üzerinde çalışanı ve her yıl ortalama 6 milyar dolarlık AR-GE yatırımı, 38 İnovasyon Merkezi ile IBM, yenilikçi teknolojileri geliştirmek alanında dünyada sayılı şirketler arasında yer alıyor. 100 yıllık deneyimi ve sahip olduğu geniş kaynak havuzu ile özellikle genç girişimci şirketlere yeni fikirler geliştirmeleri açısından sınırsız fırsatlar sunuyor. Küresel Girişimcilik Programı da, destek ve kaynakları aracılığıyla yeni nesil yenilikçi şirketlerin bankacılık, binalar, şehirler, bulut bilişim, eğitim, enerji, besin, devlet, sağlık, altyapı, üretim, kamu güvenliği, ulaşım, perakende, telekomünikasyon, trafik gibi iş dünyasının hızla büyüyen ve devrim niteliğinde teknolojilere aç olan sektörlerinde yeni iş fırsatları yakalanmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

IBM Küresel Girişimcilik Programı ve SmartCamp hakkında ayrıntılı bilgi almak ve Programa başvurmak için:

adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MID Europa Partners Türkiye’deki ilk yatırımını gerçekleştirdi

Özel sermaye yatırım grubu, İzmir'in önde gelen özel hastane kuruluşu Kent Hastane Grubu hisselerinin yüzde 65'ini satın alacağını açıkladı.

Kapat