Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Kasım 2011, Pazartesi 13:59

GL Events, Serenas Group ile ortak oldu

Sağlık alanında ulusal ve uluslararası sayısız kongrenin organizasyonunu gerçekleştiren Serenas Group, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Fransız GL Events ile kongre organizasyonu ve fuarcılık gibi birçok alanda işbirliği yapma amacı ile 17 Kasım 2011 tarihinde ortaklık anlaşması imzaladı. Bu birleşme çerçevesinde, GL Events SERENAS Group şirketlerine (SERENAS, ADORS, FRAME), SERENAS da GL Events’in Türkiye’de mevcut (CONGRESIUM-Ankara Kongre Merkezi, SEED) ve kurulacak tüm işletmelerine ortak olacak.

2010 yılı geliri 727 milyon Avro olan, dünya genelinde 91 ofisi ve 3,500 çalışanı bulunan GL Events; Kanada, Güney Afrika, Amerika, Brezilya, Çin, İtalya, Ukranya, Rusya, Belçika ve İngiltere gibi birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

Türkiye’nin gerek istikrarlı büyüyen ekonomik yapısı gerekse stratejik konumlanması ile bölgenin en önemli ülkesi olduğunu belirten GL Events Avrupa Bölge Başkanı Franck Glaizal, ulusal ve uluslararası tecrübesi, şeffaf yapısı, güçlü personel ve teknik altyapısı olan Serenas Group ile birleşmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

GL Events ve Serenas Group Ortaklık Anlaşması imzaladı

Glaizal, GL Events Türkiye Başkanlığı’na Mustafa Fethi Gürbüz’ün, Vice CEO görevine ise Işıl Gürbüz’ün getirildiğini; Türkiye gibi güvenilir ve gelişmekte olan bir pazardaki etkinliklerinin bu birleşme sonucunda daha hızlı sonuçlanacağına inandıklarını, isimlerine kayıtlı 220 Fuar organizasyonu ile Türk Turizm Sektörüne yeni bir renk katacaklarını söyledi. Ankara’da Congresium/ATO Kongre ve Fuar Merkezi dışında birçok yatırıma daha imza atmanın ötesinde, dünyanın değişik merkezlerinde sahip oldukları Kongre Organizasyon şirketleri aracılığı ile Uluslararası Kongre’lerin Türkiye’ye gelişinin de artacağı müjdesini verdi.

GL Events’in Türkiye CEO’ su olan, Serenas Group CEO’su Mustafa Fethi Gürbüz, yıllardır uluslararası firma olmanın özlemini çektiğini, Türkiye’ye yabancı sermaye getirmenin gururu içinde olduğunu, ortak inanç, heyecan ve vizyon ile en kısa zamanda Turizm Sektörüne getirecekleri farklılıklar konusundaki heyecanını belirtmekte zorlandığını vurguladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim, 2011 Avrupa İş Ödülleri’nde “Ruban D’Honneur”e layık görüldü

Abdi İbrahim, Avrupa'nın en prestijli ödülleri arasında yer alan 2011 Avrupa İş Ödülleri'nde, UKTI Yenilikçilik Ödülleri Kategorisi'nde "Ruban D'Honneur" ödülüne...

Kapat