Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

"Geleceğin Kadın Liderleri" sertifikalarını aldı 27 Kasım 2012, Salı 15:54

“Geleceğin Kadın Liderleri” sertifikalarını aldı

Türkiye’deki genç kadınların toplum ve iş hayatındaki pozisyonlarını güçlendirmek ve profesyonel iletişim ağlarının genişletilmesine katkıda bulunmak hedefiyle 2010 yılında başlatılan Geleceğin Kadın Liderleri projesinde 3. dönem eğitimler tamamlandı.

KAGİDER ve Sanofi Grubu işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, 20-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlerde üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun 24 kadın eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Program çerçevesinde 20-25 yaş aralığındaki genç kadınlar, işe girişlerde faydalı olabilecek CV Yazma, İş Aramada Teknolojinin Kullanımı, Mülakat Simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek hedef belirleme, iş ahlakı, etkin iletişim, kariyer planlaması ve profesyonel oryantasyon eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçirildi. Ayrıca katılımcılar; bankacılık, sağlık, telekomünikasyon, reklamcılık, hızlı tüketim gibi farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakaladılar.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan,

“Başarının %50’si önce istemek ve istenilen hedef için hazırlanmaktır. Geleceğin Kadın Liderleri olacak bu genç kadınlarımızda bunu görüyoruz. KAGİDER olarak, bugün olduğu gibi gelecekte de onların yanında yer almaya devam edeceğiz. Geleceğin Türkiye’si, iş dünyasında omuz omuza çalışan kadınlar ile erkeklerin işbirliğinden doğacaktır.”

dedi. Sanofi yetkilileri de “Geleceğin Kadın Liderleri” projesini destekliyor olmaktan duydukları mutluluğu belirttiler.

Sertifikalarını alan genç kadınlara, iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca Sanofi Grubu ve KAGİDER tarafından mentorluk desteği verilecek. Geleceğin Kadın Liderleri projesi kapsamında bugüne kadar toplam 141 genç kadın eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hücre kültürü ile üretilen ilk grip aşısı FDA onayını aldı
FDA, hücre kültürü ile üretilen ilk grip aşısını onayladı

ABD Gıda ve İlaç İdaresi Novartis tarafından geliştirilen ve hücre kültüründe üretilen ilk grip aşısı olma özelliği taşıyan Flucelvax'a onay...

Kapat