Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Ocak 2012, Çarşamba 17:57

GE, inovatif diyabet çözümleri sunmak üzere Bionime ile lisans anlaşması imzaladı

General Electric (GE) dün (17 Ocak 2012) yaptığı basın duyurusuyla, biyoteknolojik medikal test ekipmanları alanında lider firmalardan Bionime ile global bir lisans anlaşması yaptığını bildirdi. Anlaşma ile Bionime, hızla artan küresel diyabet popülasyonuna General Electric (GE) markalı klinik ve evde kullanıma yönelik inovatif ürünler sunacak.

Duyuruda, Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization, WHO) verilerine göre dünya üzerinde 346 milyon diyabet hastasının bulunduğu ifade edildi ve Tip 2 diyabetin en hızlı yayılan kronik hastalık olduğu belirtildi. İki firma arasında varılan anlaşma ile Bionime’in GE markalı glukoz monitörleri, test şeritleri, kitleri ve benzeri diyabet aksesuarları üreteceği bildirildi.

Anlaşma ile ortaya çıkacak ilk ürünün GE100 Kan Glukoz Takip Sistemi olacağını belirten GE, bu sistemin özel şerit teknolojisi ile yüksek hassasiyet ve güvenilirlikte sonuçlar üretebildiğini belirtiyor. Duyuruda, GE100’ün eşsiz şerit sistemi sayesinde hastaların daha kolay ve daha hijyenik olarak örnekleme yapabileceği de ifade ediliyor.

GE Healthcare’in Stratejik ve Müşteri Girişimleri Genel Müdürü David Ataide,

“Tüm dünyadaki diyabet hastalarına inovatif kan glukoz takibi ürünleri sunmak için Bionime ile birlikte çalışacak olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Diyabeti kontrol altına almak toplumumuzun sağlığı için kritik öneme sahip ve bu bizim ticari faaliyetlerimiz için önemli bir adım.”

ifadelerini kullanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, kanser tedavisinde kullanılan metotreksat seviyelerini düşüren bir ürüne onay verdi

FDA, Voraxaze'ın (glucarpidase), kemoterapi sonrasında renal yetmezliğe neden olabilen metotreksat seviyelerini düşürmek için kullanımına onay verdi.

Kapat