Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Temmuz 2011, Cuma 14:10

ESHRE, 2012 kongresinin İstanbul’da gerçekleştirileceğini duyurdu

Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği (European Society of Human Reproduction and Embryology; ESHRE) 2012 yılında gerçekleşecek olan yıllık kongresi için İstanbul şehrini seçtiğini duyurdu.

2007’de yönetim kurulu üyeliğine seçilen Prof. Dr. Timur Gürgan ile birlikte ESHRE’de yüzün üzerinde Türk üye bulunuyor. Dernek tafından yapılan açıklamada, İstanbul’da düzenlenecek ESHRE 2012’nin başkanlığını da üstlenecek olan Prof. Dr. Gürgan’ın;

“Yaz aylarında İstanbul cezbedici ve keyif verici bir mekandır. Şehir rakipsiz bir tabiat güzelliği, zengin tarihini modern yaşamın gerektirdiği olanaklarla birleştirebilerek dünyada çok özel bir konuma sahiptir. Sonuçta mükemmel bilimsel program, renkli sosyal aktiviteler, nefes kesici manzara ve İstanbul’un egzotik mekanları birleşerek ESHRE’nin 2012 toplantısı katılımcılar için hem eğitim ve bilim hem de sosyal ve kültürel açıdan unutulmaz bir deneyim olacaktır. Bu toplantının ülkemizin uluslararası düzeyde tanıtımına, bilimsel kuvvetinin ve organizasyon yeteneğinin gösterilebilmesi için iyi bir fırsat olacaktır”

ifadesine yer verildi.

ESHRE Başkanı Dr. Luca Gianaroli’ni ise konu hakkında;

“ESHRE’nin yıllık toplantısı üreme tıbbı alanında gelişmeleri ve en son buluşları tartışmak için büyük bir fırsattır. Bu toplantı sağlık alanında halihazırda olan ve gelişen tüm bilimsel, politik ve pratik konuları ele almaktadır. Katılımcıların birçoğu en son teknolojilerden haberdar olmak için gelmektedir”

ifadesini kullandı. Dr. Gianaroli daha sonra sözlerine;

“Üreme tıbbının başarılarının en iyi göstergesi ise bazı Avrupa ülkelerinde doğan çocukların yüzde 5’den fazlasının bu üreme teknolojilerinin yardımı ile dünyaya gelmesidir. İspanya/ Valensiya, Fransa/Paris, Avusturya/Viyena, İsviçre/Cenevre ve Almanya/Münih şehirlerinin aday olduğu kongrenin İstanbul’a verilmesi ülkenin tıbbına ve İstanbul’a verilen güven ve önemi göstermektedir”

sözleri ile devam etti.

Açıklamada ayrıca, kongre esnasında Gelecek Başkan sıfatı ile görev yapacak olan şu anki seçilmiş Başkan Dr. Anna Veiga’nın;

“Dört günlük toplantıda politika koyucuları ve etik konusundaki uzmanlar için en zor problemleri sunan konular ve zor kararlar tartışılacak, ESHRE’nin ilk defa olarak Yıllık Toplantısını İstanbul’da gerçekleştirmesinden çok büyük memnuniyet duymaktayız. İki kıta üzerinde yer alan bu şehirde ESHRE’nin yıllık toplantısı Doğu ve Batı arasındaki sınırlarda köprü olacak, Orta ve Uzak Doğu’dan Hindistan, Japonya, Çin Rusya’dan birçok katılımcıyı çekecektir”

ifadesine yer verildi.

1-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak olan ESHRE Yıllık Toplantısı’na dünyanın her tarafından 10.000 dolayında araştırmacının katılım göstermesi bekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Clexane 6000 anti-Xa IU/0,6 mL” adlı ürünün bir kısmı geri çekildi

İEGM, "Clexane 6000 anti-Xa IU/0,6 mL" adlı ürünün bir partisine ait numunelerde yapılan analizlerde numunelerin uygun bulunmadığını ve partinin geri...

Kapat