Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Ocak 2012, Çarşamba 13:25

Eczacılar, “Sindirim Sisteminde Reform” için toplandı

Probiyotiklerle ilgili önemli bilgilerin ve çalışmaların tüm sağlık sektörü çalışanları ile paylaşılmasını ve kullanımının yaygınlaştırılmasını hedefleyen Bifiform Probiyotik Akademisi yeni bir eğitim toplantısında eczacıları bir araya getirdi. Probiyotiklerin yaşam üzerindeki etkilerinin aktarılacağı, sağlığın korunmasında ve hastalıkta etkin kullanımı konusunda önemli bilgilerin verildiği eğitim toplantısı 24 Aralık 2011, Cumartesi günü Galatasaray Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eczacılara yönelik, ücretsiz olarak düzenlenen eğitim toplantısını Süleyman Demirel Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Pediatrik Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Metehan Özen yönetti. Doç. Dr. Özen, probiyotiklerin tarihçesi, bağırsak florasındaki önemi, görevleri ve gastrointestinal sisteme etkileri üzerine, geniş bir perspektifte bilgiler aktardı.

Ferrosan tarafından yapılan basın duyurusunda, eczacıların ve dolayısıyla bireylerin, insan sağlığı için büyük önem taşıyan, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı büyük direnç sağlayan bu mikroorganizmalarla daha yakından tanışmalarını sağlayan toplantının, Bifiform Probiyotik Akademisi etkinliklerinden sadece birisi olduğu belirtildi. Daha önce Ferrosan, 55. Milli Pediatri Kongresi kapsamında çocuk sağlığına yönelik önemli noktalara dikkat çekmek üzere bir sempozyum düzenlenmişti. Duyuruda, koruyucu sağlık hizmetleri konusunda ürünler sunan Ferrosan’ın önderliğinde kurulan Bifiorm Probiyotik Akademisi’nin sağlık sektörüne yönelik eğitici çalışmalarını farklı platformlarda sürdürmeye devam edeceği ifade edildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AstraZeneca’nın AZ-deportal projesine “Bilişim Yıldızları” ödülü

Ecza deposu çalışanlarına yönelik oluşturulan AZ-deportal, "Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması 2011"de e-innovasyon/e-girişimcilik kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

Kapat