Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Ekim 2012, Salı 20:17

Ebru Ekmen, Sandoz Türkiye’ye İnsan Kaynakları Direktörü olarak katıldı

Sandoz Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Ebru Ekmen atandı. Sandoz tarafından yayımlanan duyuruda Ekmen’in yeni görevinde, Sandoz Türkiye faaliyetlerine katma değer sağlamak amacıyla, şirket hedefleri ve Global İnsan Kaynakları stratejilerine göre belirlenen kısa ve uzun vadeli insan kaynakları (İK) stratejilerini geliştirmek ve yönetim kadrolarına ilgili konularında rehberlik ederek destek vermekten sorumlu olacağı belirtildi. Ekmen’in ayrıca, Sandoz Türkiye Yönetim Ekibi’nin de bir üyesi olarak çalışacağı ifade edildi.

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 1998 yılında mezun olan Ekmen; 1997-1998 yılları arasında TNT’de İK Asistanı, 1998-1999 yılları arasında Alcatel’de İK Uzmanı, 1999-2001 yılları arasında Turkcell’de Ücretlendirme ve Yan Haklar Sorumlusu, 2001-2005 yılları arasında JTI’da Ücretlendirme ve Yan Haklar Müdürü, ardından da İşe Alım ve Yetenek Yönetimi Müdürü olarak çalıştı. Sandoz’a katılmadan önce AstraZeneca‘da İK ve Organizasyonel Gelişim Müdürü, Satış ve Pazarlama İK İş Ortağı olarak görev yaptı.

Ebru Ekmen yeni görevi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sandoz, dünyanın önde gelen eşdeğer ilaç üreticilerinden birisi. Türkiye’de de 3 fabrikası ve 1000’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteriyor, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerini Türk tıbbının hizmetine sunuyor. İnsan Kaynakları fonksiyonu olarak Sandoz’un eşdeğer ilaç pazarındaki öncülük misyonuna destek olacak insan kaynakları stratejileri geliştirmek en önemli hedefimiz. İnsan Kaynaklarını şirket içerisinde stratejik iş ortağı olarak konumlandırıp, müşterisine yakın, proaktif ve yenilikçi bir İnsan Kaynakları bakışı ile şirketin hedeflerine ulaşmasına ve rekabet gücünü artırmasına katkı sağlayan insan kaynakları uygulamalarıyla tam bir iş ortağı olarak çalışacağız.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
DEVA Holding’e “Büyük Ödül”ü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi

DEVA Holding'in, herkesin sağlıklı yaşama erişebilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri altın madalya aldı.

Kapat