Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mayıs 2010, Çarşamba 18:03

Boehringer Ingelheim’dan global atama

 

Ebru Akça, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra California Üniversitesi, Berkeley’de İşletme ve Pazarlama sertifika programına katıldı.
 
Ebru Akça iş hayatına 1994 yılında Arthur Andersen firmasında “İnsan Kaynakları Danışmanlığı” departmanında çalışmaya başladı.  2000-2002 yılları arasında E&E Yönetim Danışmanlığında Yönetici Yerleştirme alanında danışmanlık alanında kariyerine devam etti. 2002 yılında Boehringer Ingelheim İlaç firmasında İnsan Kaynakları departmanında göreve başlayan Akça, 2009 yılında İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.
 
2010 Nisan ayı itibari ile Ebru Akça, mevcut görevine ilave olarak Yakın Doğu ve Afrika Bölgeleri’nin de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak atanmıştır. Akça bu görevinde sorumlu olduğu ülkelerdeki İnsan Kaynakları yöneticileriyle temel şirket önceliklerinin gerçekleştirilmesi, insan kaynakları uygulamalarının geliştirilmesi ve bölgeler arasında paylaşılması, insan kaynakları inisiyatifleri, politika& prosedürleri, bütçe vb. tüm İK konularında Global İnsan Kaynakları biriminin bölgelerde temsil edilmesinden sorumlu olacaktır.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Diyabet tedavisinde yeni dönem

Sanofi-aventis ve CureDM insülin üretmeyi sağlayan bileşik için anlaşma imzaladı.

Kapat