Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Kasım 2011, Perşembe 19:03

Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri, kariyer yolculuğunda gençlerin yanında yürüyor

Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu, Kariyerimin Kontrolü Bende kişisel gelişim kongresinde Türkiye’nin alanında başarılı, araştırmacı ve özel sektör profesyonellerinin kariyerlerine yön veren gönüllü eğitmenlerini, üniversite öğrencileri ile sertifikalı eğitimler vermek üzere buluşturdu. Bugüne kadar Erzurum Atatürk Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Kariyerimin Kontrolü Bende” programı, bu kez Dicle Üniversitesi’nde gerçekleşti. Kişisel Gelişim Kongresi Ekip Lideri Dilek Mete, amaçlarının daha fazla profesyonel eğitmen desteği alarak her yıl daha fazla üniversiteye ulaşmak olduğunu, bu programla profesyonel iş hayatında başarının anahtarı olarak belirlenmiş liderlik, ekip çalışması, etkin sunum gibi becerileri ile kariyerimize bir adım önde başlayabileceğimizi belirtti. Dilek Mete, “Kariyerimin Kontrolü Bende” projesinin Türkiye’de ki en büyük ve en kapsamlı gelişim kongresi olduğunu ve bunun tamamen gönüllülük ile gerçekleştirilmiş olması ayrı bir başarı hikayesi olduğunu dile getirdi.

2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde 60 katılımcı ile pilot olarak başlanılan “Kariyerimin Kontrolü Bende” projesi, gönüllü sayılarının artması ile 2009’da Erzurum Atatürk ve 2010’da Kayseri Erciyes üniversitelerinde 3 günlük ve 300 kişilik, 2011 yılında ise 4 günlük 500–1.000 kişilik daha zengin bir programa dönüştürüldü. Kariyer.net’in iletişim sponsorluğunu üstlendiği kongreye 3. ve 4. sınıf öğrencileri kariyer.net üzerinden başvuru yaparak katıldılar.

Bilim İlaç Kariyerimin Kontrolü Bende - Dicle Üniversitesi

Öğrenciler, 15 farklı eğitmenden bireysel liderlikten, ekip olma ve yönetmeye, kişisel davranış modellerinden, beden dili ve bireysel imaja kadar birçok farklı konuda eğitim aldı. Proje sayesinde kariyer seçenekleri ve başarıya giden yol haritaları hakkında önemli bilgiler edinip; kongreye katıldıkları için alacakları sertifikayı CV’lerine ekleme şansına sahip oldular. Bilim İlaç Toplum Gönüllülerinin bir araya getirdiği eğitmenler arasında Future Leaders’tan Güray Sabit, REMEDA’dan Ayşe Köse, ADİSA’dan Anıl Adanalı, PDR Grup TMI eğitmenlerinden Nurdan Akalın Terazi ve Ferda Binatlı Gümüş, Bilim İlaç’tan Sinan Akdoğan ve Dilek Mete yer aldı.

Kongre, tamamı ÖSGD (Özel Sektör Gönüllüler Derneği) üyesi olan Bilim İlaç, Altınyıldız, Avivasa, Beymen, Borusan, Boyner, Brisa Biridgestone, Enerjisa, Garanti Emeklilik, GlaxoSmithKline, Kadıköy Şifa Hastanesi, Levi’s ve Roche gibi ulusal ve uluslar arası lider şirketlerde 40 öğrenciye ücretli staj imkanı da tanıyor. Şirketlerle iletişim, staj yapacak öğrencilerin ulaşımları dâhil her türlü organizasyon Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri ile koordineli gerçekleşiyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de Parkinson Hastalığı konusunda ilk canlı yayın paneli gerçekleşti

Boehringer Ingelheim Türkiye, 26 Ekim 2011 tarihinde parkinson.info.tr sitesinden doktorlara özel Parkinson hastalığı konusunda ilk canlı yayın panelini gerçekleştirdi.

Kapat