Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Ocak 2012, Pazartesi 13:51

Bifiform Probiyotik Akademisi’nden probiyotikler ve prebiyotikler tarihçesi

Probiyotik ve Prebiyotiklerle ilgili bilgilerin ve çalışmaların tüm sağlık sektörü çalışanları ile paylaşılmasını ve sağlığın korunmasında probiyotik kullanımının yaygınlaştırılmasını hedefleyen Bifiform Probiyotik Akademisi’nin çalışmaları devam ediyor. Akademinin bilimsel yayınlarından “Sağlıklı Kalmak için Probiyotikler & Prebiyotikler Anlatılmayan Tarihçe” adlı kitabın tanıtımı, 27 Ocak Cuma günü, editör Doç. Dr. Metehan Özen ve yazarı uzman doktorların katılımıyla gerçekleştirildi.

Sağlığın korunması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için faydalı probiyotik kullanımının yaygınlaştırılmayı amaçlayan Bifiform Probiyotik Akademisi’nin sponsorluğunda gerçekleşen, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Metehan Özen önderliğinde, 37 uzman doktorun yazılarıyla oluşturduğu “Sağlıklı Kalmak için Probiyotikler&Prebiyotikler Anlatılmayan Tarihçe” kitabı tıp dünyasına sunuldu. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Doç. Dr. Metehan Özen

“Atalarımızın mirasını sizlere hatırlatmak ve bunları ‘Kanıta Dayalı Tıp’ çerçevesinde sağlık camiasıyla paylaşmak istedik. Pediatri alanında bu işe gönül veren değerli meslektaşlarımla birlikte şimdiye kadar hazırlanmış en geniş içerikli probiyotik ve prebiyotik kitabını hazırladık. Bu kitabın tıp sektöründe yeni ufuklar açması ve gelecek çalışmalara rehber olması en büyük dileğim.”

dedi.

Bifiform Probiyotik Akademisi'nden probiyotikler ve prebiyotikler tarihçesi

Bifiform Ürün Müdürü Ecz. Akgün Egemen

“Türk Tıbbına yine bir ilk sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Hekim ve sağlık çalışanlarımızın probiyotiklerle ilgili gelişmeleri takip edebilmelerini sağlamak üzere yarattığımız bilimsel yayınları tıp sektörünün beğenisine sunuyor, editörlüğünü yapan Doç. Dr. Metehan Özen’in şahsında tüm yazarlarımıza destekleri için teşekkür ediyorum.”

dedi.

Ferrosan firmasının sağlık alanına sunduğu “Bifiform Probiyotik Akademisi” probiyotiklerin ve prebiyotiklerin, insan sağlığı üzerindeki etkilerini ortaya koyan, bilim dünyasının bu alanda yaptığı çalışmaları takip ederek sağlık çalışanlarının ve toplumun haberdar olmasını sağlayan, bilimsel proje ve önerileri destekleyen bir platform olarak çalışmalarını sürdürüyor. Yılda 4 kez yayınlanan “Pro/Prebiyotik Günlükleri” sağlık sektörünü konuyla ilgili bilgilendirmeye devam ediyor. Özel sosyal paylaşım sitesi ile Pedinews ise çocuk hekimleri arasında iletişimi arttırırken sosyal-mesleki gelişmeye katkı sağlıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık hizmetlerinde uygulanan katılım paylarında 3+1 dönemi resmen başladı

Reçetelerde 3 kutuyu geçen her bir ilaç için ayrıca 1 lira katılım payı alınması, Resmi Gazete'nin dünkü (26 Ocak 2012)...

Kapat