Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Mayıs 2009, Perşembe 16:38

Bayer “Genç Çevre Elçileri”ni arıyor

Bayer Türk ve WWF-Türkiye’nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği ile Türkiye’de bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek Bayer Genç Çevre Elçisi Proje Yarışması, 18-24 yaşları arasındaki tüm üniversite öğrencilerini ekolojik ayak izi üzerinde düşünmeye ve projeler üretmeye davet ediyor. Yarışmada, üniversite öğrencilerinden “Doğadaki Ayak İzi”ni azaltacak projeler geliştirmeleri isteniyor. Bayer Genç Çevre Elçisi Proje Yarışması’na son başvuru tarihi 31 Temmuz olarak açıklandı.

Yarışmada dereceye giren ilk iki projenin sahipleri, Genç Çevre Elçileri olarak 8-13 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Leverkusen kentinde düzenlenecek Bayer Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda Türkiye’yi temsil edecek. Dereceye giren öğrenciler aynı zamanda birer dizüstü bilgisayar ve Bayer Türk firmasında staj yapma hakkı da kazanacak.

Ekolojik ayak izi, insanlığın doğal kaynaklar üzerindeki kullanım talebini ifade ediyor. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) dünyamızın miyarlarca yıldır süren mucizevi dengesinin ve doğal ekosistemlerin görülmemiş bir hızla bozulduğunu belirtiyor. Doğal kaynakları yeryüzünün yenileyebileceğinden daha büyük bir hızda tüketiyor, biyolojik çeşitliliğin azalmasına ve doğadaki ayak izimizin artmasına neden oluyoruz. Doğal kaynakları şu andaki hızda tüketmeye devam edersek, 2030 yılında iki gezegene ihtiyacımız olacak.
 
21’inci yüzyılda karanlık görünen bu tabloya rağmen değişim yaratabilecek gençlere ihtiyaç var. “Doğadaki Ayak İzimizi Azaltalım” konulu proje yarışmasında; Bayer Genç Çevre Elçisi olmak isteyen öğrencilerden, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanılması ve insanoğlunun doğadaki ayak izinin azaltılmasına yönelik bir proje geliştirmeleri isteniyor. Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgiye www.bayer.com.tr adresi ziyaret edilerek ulaşılabilir.  
 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
ORTEP çalışmasına ödül

Türkiye'de alanında yapılan ilk, geniş kapsamlı prospektif gözlemsel çalışma olan ORTEP (MAJÖR ORTOPEDİK CERRAHİ SONRASI VENÖZ TROMBOEMBOLİ PROFİLAKSİSİ), ortopedi dünyasının...

Kapat