Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Ayağınızdaki ağrıya mobil çözüm 14 Kasım 2012, Çarşamba 13:57

Ayağınızdaki ağrıya mobil çözüm

Fulya Ayak Cerrahi Merkezi, iOS platformu için geliştirdiği Ağrı Belirleyici uygulamasıyla bir ilke imza attı. Apple Store’dan Fulya Ayak Cerrahi Merkezi mobil uygulamasını iPhone ya da iPad‘ine indirenler, ağrı belirleyici uygulamasıyla ayağındaki ağrının neden olabileceğini oturduğu yerden öğrenebilecek.

Ayağın tüm noktalarında karşılaşılabilecek tüm rahatsızlıkların yer aldığı programı kullanmak çok kolay. Ayak şeklinde tasarlanan ağrı belirleyiciye, ayağınızın hangi noktasında, nasıl bir ağrı hissettiğinizin verilerini girmek yeterli. Uygulama ayağın o bölgesinde olabilecek rahatsızlıkları sıralıyor ve tedavi için doktora yönlendiriyor. İlk kez böyle bir uygulamanın kullanıldığı klinik olan Fulya Ayak Sağlığı Merkezi’nde yenilikler bu uygulamayla sınırlı değil. Alışıldık hasta bekleme bölümlerine de farklılık katmak isteyen klinik yetkilileri, hastaların doktorlarını beklerken sadece dergi ve gazete okumayla sınırlı kalmamaları için, bekleme bölümüne ipad’ler koydu. Çeşitli oyunların da yüklendiği iPad’ler, özellikle çocuklarıyla gelen hastalar için bekleme süresinin daha keyifli geçmesini sağlıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kadın memesi sadece yağdan ibaret değildir!
Kadın memesi sadece yağdan ibaret değildir!

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 34. Ulusal Kurultayı 31 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Antalya Rixos Sungate Hotel'de yapıldı.

Kapat