Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Avon'un Meme Kanseri Burs Programı'na 3 Türk doktor kabul edildi 18 Aralık 2012, Salı 11:37

Avon’un Meme Kanseri Burs Programı’na 3 Türk doktor kabul edildi

Meme Kanseri ile Mücadele Projesi kapsamında dünya çapında pek çok etkinlik ve çalışma yapan Avon, bu çalışmalarını sürdürdüğü Avon Vakfı çatısı altında önemli bir etkinliğe daha imza attı.

Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’nin 20. yıl dönümü nedeniyle Avon Global Kadın Vakfı 14 ülkeden gelen ve 25 Avon Global Meme Kanseri Klinik Bursiyerinden oluşan ilk sınıfını 2012 Meme Kanseri Sempozyumu kapsamında ABD’de ağırladı.

Dünyanın pek çok ülkesinden başvuru yapan, meme kanseri üzerine çalışmaları bulunan, kariyerinin başları ya da ortalarındaki doktor veya üstü 50 uzmanın seçildiği burs programına, Türkiye’de Marmara Üniversitesi Hastanesi’nden Tolga Özmen, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Burcu Çakar ve Burçak Karaca olmak üzere 3 doktor katılım şansı elde etti.

Eylül ortasında düzenlenen 2012 Meme Kanseri Sempozyumu’na katılımlarını takiben Avon Bursiyerleri, meme kanseri cerrahisi, patoloji, radyoloji, medikal onkoloji, klinik dizayn ve kamu sağlığı alanlarında dört ila sekiz haftalık yoğun bir eğitim aldılar.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Lilly'den akıllı telefonlar için medikal bilgi uygulaması
Lilly’den iPhone uygulaması

Sağlık profesyonellerinin medikal bilgiye ulaşmalarına destek olmak amacıyla çevrimiçi medikal bilgi servisi kuran Lilly, bu hizmeti hekimlerin cep telefonlarına taşıdı.

Kapat